Miasto

White zagra dwa koncerty w Krakowie tego samego dnia

Trzy minuty – tyle potrzebowali fani Jacka White’a, aby wykupić wszystkie bilety na jego koncert w Krakowie. Jeden z najpopularniejszych artystów w muzyce rockowej zdecydował więc, że… zagra drugi koncert. I to tego samego dnia! Oba odbędą się 12 listopada w Starej Zajezdni na krakowskim Kazimierzu.

W tym roku Jack White koncertował już w Polsce – był gwiazdą lipcowego festiwalu Open’er pod Gdynią. Tam też obiecał, że wkrótce wróci do naszego kraju. Obecnie muzyk jest podczas amerykańskiej trasy koncertowej. Do Europy przyjedzie w listopadzie i miał tu zagrać dziesięć koncertów. Zagra jedenaście. Bilety na pierwszy występ artysty w Krakowie kosztowały 188 złotych i rozeszły się w kilka minut.

Były lider The White Stripes postanowił, że wystąpi przed krakowską publicznością raz jeszcze. Czyżby dlatego, że ma słabość do naszego miasta? – Chciałbym pojechać na południe Polski, do Krakowa. Może kiedyś, kiedy będę miał więcej czasu dla siebie… Moja rodzina pochodzi spod Krakowa – mówił niegdyś w wywiadzie dla serwisu Muzyka.onet.pl. Teraz będzie miał okazję odwiedzić rodzinne strony. A jego fani będa mogli go posłuchać podczas dwóch koncertów w Starej Zajezdni.

Bilety na drugi koncert White’a trafią do sprzedaży w poniedziałek o godzinie 10.

(ak)

fot. youtube.com