Polityka

Beata Szydło: “Sondaże nie mogą dyktować polityki”

– Inwestowanie w dzieci i młodzież to najważniejsza sprawa – mówiła w Radiu Kraków wicepremier Beata Szydło. – Dla polskiego rządu priorytetem jest rodzina – ta wielopokoleniowa – stąd też zamierzamy inwestować w seniorów. Chcemy przede wszystkim docenić mamy, które wychowują kilkoro dzieci i nie mogły podjąć pracy zawodowej. Chodzi o zagwarantowanie takim kobietom minimalnej emerytury. To ma być podkreślenie roli macierzyństwa dla kraju. Program, który nazwałam Mama+ ma objąć nie tylko emeryturę, ale też różnego rodzaju inną pomoc, nie tylko finansową dla kobiet, które postawiły na rodzinę – mówiła Szydło.

– Sondaże są miarą, której trzeba się przyglądać, ale to nie może dyktować polityki. Po dwóch latach rządzenia… My w ciągu tych dwóch lat zrobiliśmy praktycznie to, do czego się zobowiązaliśmy w kampanii. Program został albo zakończony, albo projekty są wprowadzone w życie. Potrzebny jest nowy impuls. Konwencja sobotnia tym była. Były nowe projekty, pomysły – powiedziała Szydło.

– Premier zaprezentował „piątkę”. To propozycje dla rodzin, przedsiębiorców, samorządów. Jest program budowy i modernizacji dróg lokalnych. Dobrze się stało, że dla nas te sondaże teraz są niższe. To impuls do roboty. Nie można spocząć na laurach. Mamy nowe projekty. Przed nami długa droga po Polsce. Na konwencji powiedziałam, że się zasiedzieliśmy w Warszawie. Trzeba słuchać ludzi. W kampanii jeździliśmy, słuchaliśmy ludzi. To dało nam wygraną. Trzeba do tego zwrócić. Polityk jest mądry mądrością swoich wyborców – dodała.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

fot. Jan Lorek