Aktualności Miasto

Cegielniana 28: Raz gaz jest, raz go nie ma

Czy to już koniec kłopotów? Mieszkańcy bloku przy ulicy Cegielnianej 28 znów mogą korzystać z gazu, ale ich problemy trwały od piątku do dzisiaj. Obecnie dostawa jest już wznowiona, ale…. tylko na słowo honoru.

Wszystko rozpoczęło się w piątek:

Cegielniana 28: Czwarty dzień bez gazu. “Nie mamy, jak wykąpać dzieci”

Ekipa przyjeżdżała kilkakrotnie, w końcu w poniedziałek koło południa dostawa gazu została przywrócona. Ale tylko na dobę, bo we wtorek gazu znów nie było.

– To jakaś parodia. 10 chłopa stało i dumało, co zrobić, a jeden coś dłubał. Tyle z tego wyszło, że po dobie z hakiem znów nie ma gazu – mówi nam nasz czytelnik, mieszkaniec pechowego bloku. We wtorek wieczorem trwały pomiary. – Przyjechali panowie z pogotowia gazowego, pomierzyli i stwierdzili, że gaz dochodzi prawie do samego bloku i… pojechali. Może czekają na odwilż, bo zrobili cztery wykopy, ogrodzili i tak zostawili – dodaje nasz czytelnik.

W środę wreszcie gaz po raz drugi udało się przywrócić, ale… na słowo honoru. – Ze względu na rozległość awarii oraz jej specyfikę nie została zlokalizowana główna przyczyna awarii. W chwili obecnej monitorujemy pracę sieci na tym obszarze, aby zlokalizować główną przyczynę awarii. Na bieżąco reagujemy też na zgłoszenia o braku gazu. Do chwili usunięcia głównej przyczyny awarii mogą pojawiać się chwilowe zaburzenia pracy sieci – mówi portalowi KRKnews rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa Artur Michniewicz

Główna przyczyna awarii ma zostać usunięta dopiero na wiosnę. – Prosimy o wyrozumiałość i bieżące zgłaszanie na nr 992 ewentualnych kolejnych braków gazu. Prace w tym miejscu realizować będziemy po zakończeniu sezonu grzewczego – dodaje Michniewicz.

(wm)