Miasto

Cracovia rozstała się z Nowakiem. Zakończy karierę?

Dawid Nowak nie jest już piłkarzem Cracovii. Klub rozwiązał z nim kontrakt, mimo iż ten był ważny jeszcze do końca sezonu. W październiku napastnik został przyłapany na stosowaniu dopingu.

W organizmie Nowaka wykryto niedozwolony środek, co potwierdziły badania zarówno próbki A jak i B. Komisja Dyscypliny PZPN wszczęła więc postępowanie wyjaśniające, a sam piłkarz został zawieszony przez Cracovię do czasu wyjaśnienia sprawy. Wczoraj kontrakt został jednak rozwiązany. Za użycie tak zwanego „twardego dopingu” grozi kara dwóch lat dyskwalifikacji.

Dawid Nowak trafił do Cracovii prowadzonej wówczas przez Wojciecha Stawowego latem ubiegłego roku z GKS-u Bełchatów. Pod Wawel piłkarza sprowadził ówczesny dyrektor sportowy Piotr Burlikowski. Napastnik rozegrał w barwach Pasów 35 meczów ligowych i zdobył w nich dziewięć bramek. Osiem z nich strzelił jesienią ubiegłego roku. Ostatni raz na boisku pojawił się 4 października w spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Niegdyś był dobrze zapowiadającym się piłkarzem. Grał nawet w reprezentacji Polski. Jednak jego utrapieniem stały się kontuzje, które skutecznie zablokowały dobrze rozwijającą się karierę. Obecnie ma 30 lat i – jeśli zostanie zdyskwalifikowany na 24 miesiące – prawdopodobnie zakończy przygodę z piłką. Na razie jednak walczy o swoje dobre imię, bo postępowanie cały czas się toczy. Nie chce komentować sprawy i czeka na wyjaśnienie. Decyzja co do ukarania (bądź nie) zawodnika zapadnie prawdopodobnie w styczniu.

Rafał Galus