Aktualności Czarny wtorek Polecane

Czarny Wtorek: Typowy dzień w Krakowie. Rzeczy które dzieją się codziennie!

Czas w Krakowie płynie wolniej – mówią. W Krakowie nic się nie zmienia – mówią. W Krakowie po staremu – mówią. I dużo w tym prawdy. Są zdarzenia, które w naszym mieście mają miejsce codziennie. Spójrzcie sami.

Uwaga, przed państwem typowy letni (letni! Bo zimowe są inne) w Krakowie roku pańskiego 2017.

8 rano – Wiadomość od drogówki: Korek na obwodnicy. Na wysokości zjazdu na Zakopiankę doszło do kolizji. Jeden z kierujących za późno zobaczył zjazd, wykonał nieprzepisowy manewr i nieszczęście gotowe.

9 – Łukasz Gibała informuje, że byłby lepszym prezydentem Krakowa niż Jacek Majchrowski.

10 – Tramwaj utknął na ulicy Długiej. Powodem źle zaparkowany samochód z rejestracją KRA.

11 – Bezduszny deweloper chce postawić budynek na ostatnim wolnym skrawku zieleni. “Trwa chaotyczna zabudowa” – alarmują media. Okoliczni mieszkańcy protestują, radni są zaskoczeni, bo dowiadują się, że pół roku temu sami wydali zgodę na budowę.

12 – Komunikat: Obwodnica znów przejezdna.

13 – Łukasz Gibała informuje, że byłby lepszym prezydentem Krakowa niż Jacek Majchrowski.

14 – Wstrzymany ruch tramwajowy. Powodem wybrzuszenie szyny.

15 – ZIKiT komunikuje: otwieramy ulicę X, ale zamykamy ulicę Y. Dodają: Wiemy, że teraz jest ciężko, ale już wkrótce będzie pięknie! W komentarzach internauci domagają się delegalizacji ZIKiT-u.

16 – Powroty z pracy. Stoją Aleje, stoi Dietla, stoi Opolska. itd itp.

17 – Komunikat policji. Minionej nocy na osiedlu w [Nowej Hucie / Bieżanowie / Kurdwanowie]* doszło do tragedii. Podczas [kłótni sąsiedzkiej / porachunków kibiców]* mężczyzna stracił [życie / rękę / nogę]*. Cios zadano [nożem / maczetą]*. Sprawcy zbiegli [na pobliskie ogródki działkowe / między bloki]*. Policja prosi o pomoc.

* Niepotrzebne skreślić

18 – W Krakowie powstanie nowa galeria handlowa. Będzie mieć 227372327 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Nie wiadomo jeszcze, jak się będzie nazywać, bo wszystkie nazwy są już zajęte.

19 – Łukasz Wantuch martwi się, że jego list do Roberta Lewandowskiego utknął gdzieś na poczcie. “Robert wciąż nie odpisuje. Ale mam jeszcze jeden pomysł, jak do niego dotrzeć! Pójdę na mecz z Danią – może zobaczy, jak macham do niego z trybun” – pisze na Facebooku.

20 – Pojawia się informacja, że w Tauron Arenie lub ICE zagra gwiazda światowego formatu. “Dlaczego te bilety takie drogie?” – komentują internauci.

21 – Łukasz Gibała informuje, że byłby lepszym prezydentem Krakowa niż Jacek Majchrowski.

22 – Tak się bawią Angole w Krakowie. Zobacz skandaliczne nagranie z ulicy Szewskiej.

(mm)

fot. ℓαurα suαrez via Foter.com

Czarny Wtorek to cotygodniowy cykl, w którym autor próbuje mniej lub bardziej nieudolnie mierzyć się z rzeczywistością.

Czarny Wtorek: Dlaczego dzieci piją Tigery?