Aktualności Kultura

W czerwcu dał świetny koncert w Krakowie. Dziś żegnamy wokalistę Linkin Park

To było jedno z największych tegorocznych wydarzeń w Krakowie. W czerwcu na jedyny koncert w Polsce do naszego miasta przyjechał zespół Linkin Park. W czwartek zmarł wokalista tej kapeli, Chester Bennington.

Charakterystyczny głos wokalisty Linkin Park zostanie z nami na długo. Charyzmatyczny frontman zespołu z Phoenix podczas koncertów był wulkanem emocji. Nie inaczej było w Krakowie.

„Niewiarygodne, że wokal Chestera Benningtona bez względu na to czy biega po scenie, skacze na niej, czy też kręci się wokół własnej osi, zachowuje swoją czystość i siłę. Muzyk udowodnił, że w gitarowym świecie ma jedno z najpotężniejszych gardeł. Gdy należało postawić na wokalne subtelności nie zachwiała się ani jedna nuta, gdy trzeba było się wydrzeć, to można było dostać przechodzących przez całe ciało ciarek” – można było przeczytać w relacji Antyradio.pl.

W czwartek okazało się, że koncert w Krakowie był jednym z ostatnich. Muzyk popełnił samobójstwo przez powieszenie. Bliscy Chestera twierdzą, że przez wiele lat pozostawał w depresji.

(wm)

fot. Wikipedia