Aktualności Miasto Polecane

Czyżyny: Chcą obronić ostatni skrawek zielonego terenu. Trawa czy beton?

Bez takiej informacji nie ma w Krakowie tygodnia. Mieszkańcy walczą o ostatni kawałek zielonego terenu. Tym razem na Czyżynach, które w ostatnich miesiącach zostały zalane betonem.

Sprawą zajął się radny Wojciech Krzysztonek. Ma zamiar wprowadzić do porządku dzisiejszej sesji Rady Miasta Krakowa projekt uchwały kierunkowej.

– Celem uchwały jest ochrona przed zabudową i przeznaczenie na cele społeczne ostatniego zielonego terenu w okolicach pasa startowego, tj. działek znajdujących się pomiędzy Szkołą Podstawową nr 155 i byłym pasem startowym – tłumaczy Krzysztonek.

Aby teren mógł zostać przeznaczony na cele społeczne niezbędne jest wykupienie przez miasto części działek, które obecnie znajduje się w rękach prywatnych.

„Tylko takie rozwiązanie może uchronić tą część Czyżyn przed dalszym „betonowaniem”. Ze względu na fakt, że obecna sytuacja tej części Krakowa jest efektem agresywnej polityki deweloperów, należy rozważyć możliwość partycypowania przez nich w kosztach przeznaczenia na cele społeczne przedmiotowego terenu” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Krzysztonek liczy, że po wykupieniu działek, przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne celem określenia szczegółowego przeznaczenia terenu. Mały park? Boisko? Plac zabaw? Kawiarnia? Cokolwiek, co zdoła podnieść poziom życia w tej betonowej krainie.

(wm)

fot. Budimex Nieruchomości

Czyżyny nad przepaścią! “Słoiki” walą drzwiami i oknami