Miastoman Polecane

Kto dybie na Majchrowskiego? Prezydent wyhodował żmiję na własnej piersi!

Największym zagrożeniem Majchrowskiego jest PiS? PO? Gibała? Jantos? Nie, odpowiedź znajduje się dużo bliżej, tuż pod nosem prezydenta Krakowa… Mam wrażenie, że to ZIKiT robi wszystko, by wpłynąć na korektę jego wyniku – jak co piątek na KRKnews.pl subiektywne podsumowanie ostatnich dni autorstwa Miastomana.

Dziś m.in. o pomniku AK i reprywatyzacji, a także błyskawiczne podsumowanie blokady miasta. 

Tradycyjnie na polityczną jazdę bez trzymanki po ulicach Krakowa zaprasza Miastoman.

Trwalsze niż spiż?

Ubiegły tydzień minął pod znakiem pomnika Armii Krajowej. A to miał być pod Wawelem, czym wzbudzał kontrowersje, a to okazało się, że nie ma chętnych by zająć się jego budową, aż wreszcie – co najciekawsze dla mnie – gdzieś się podziały pieniądze na jego wykonanie.

A było tak – kilka lat temu odbyły się konsultacje w sprawie umiejscowienia pomnika AK. Wskazanych było kilka lokalizacji – większość (mizerna, bo mizerna w ogóle była liczba osób biorących udział w konsultacjach) opowiedziała się za bulwarem Czerwieńskim. I kolejność: najpierw lokalizacja, a pod nią robimy projekt pomnika.

I stało się. Okazało się po drodze, że kombatanci nie są w stanie zebrać potrzebnej kwoty, ogłoszono więc zbiórkę publiczną – udało się zebrać zdaje się około 360 tysięcy złotych. Dzisiaj czytam, że organizator zbiórki chce przekazać na pomnik 100 tys. zł – więc pytam: co się stało z pozostałymi pieniędzmi?

Bukowski: Postawmy „Wstęgę Pamięci” tam, gdzie zdecydowali krakowianie. Czyli pod Wawelem

Program partii, programem narodu

W Krakowie wszystko jest możliwe. Nawet to, że władze miasta mimo, że bez formalnej koalicji, to ręką w rękę idą z Prawem i Sprawiedliwością. No bo pomyślcie Państwo sami – ledwie Zbigniew Ziobro ogłasza, że sędziowie są „be” i trzeba się z nimi policzyć, a od razu w Krakowie sędziowie podawani są „na tacy”.

Mowa o reprywatyzacji. To taki nośny i modny ostatnio temat za sprawą słynnej sejmowej komisji z Warszawy. Również i w Krakowie oddawano kamienice. Różnica między stolicą a naszym miastem jest tylko taka, że tam kamienice oddawał stołeczny urząd, u nas – zwracano je po wyroku sądowym.

Jest więc w Krakowie okazja, by specjalna grupa prokuratorów powołana przez ministra sprawiedliwości przyjrzała się działalności sądów. Proszę nie dziękować.

Kto dybie na Majchrowskiego?

PiS? PO? Gibała? Jantos? – pewnie Państwo się w tej chwili zastanawiają, jakiej odpowiedzi udzieli Miastoman… Ale Państwo zapewne się nie spodziewają, że wskażę na… ZIKiT.

Ja naprawdę nie potrafię w żaden sposób wyjaśnić co dzieje się w tej miejskiej instytucji. Niby robią remonty, niby zapewniają zapalonym cyklistom miejskie rowery, niby wszystko idzie w takim kierunku jak trzeba – nawet sam w zeszłym tygodniu broniłem ich, że potężne korki w mieście to przede wszystkim wynik remontów PKP i studentów, którzy tłumnie dogęścili ilość aut na ulicach.

Ale są sytuację, że sam nie wiem co powiedzieć. Bo w tym tygodniu zamiast dopilnować, żeby deweloper zgodnie z planem zdemontował w nocy betony na ul. Konopnickiej – ZIKiT pozwolił, by prace trwały jeszcze w czasie porannego szczytu komunikacyjnego… No i naprawdę mam wrażenie, że to ZIKiT robi wszystko, by wpłynąć na korektę wyniku wyborczego Jacka Majchrowskiego.

I tak na zmianę. Wczoraj Kraków zablokowali protestujący, dziś do akcji znów wkroczył ZIKiT

Prawda jest jak d…

Po ubiegłotygodniowym moim podsumowaniu tygodnia przeczytałem w komentarzu, że jestem nieobiektywny, bo nie „walę” w miasto. Naprawdę? Takie w tej chwili jest postrzeganie obiektywizmu?

Niestety, to, co uprawiam tutaj przed Państwem, to nie informacja, to nie dziennikarstwo newsowe, to felieton, który wg definicji z Wikipedii to: „specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski, utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający – często skrajnie złośliwie – osobisty punkt widzenia autora”. I taki będzie mili Państwo – póki Redakcja mnie nie zwolni. Bo prawda jest jak d… Każdy ma własną.

Zdrowaśką w miejsce parkingowe

Chciałem napisać coś mądrego na temat modlitwy o zmiany w strefie parkowania. Ale nie muszę. Bo życie pisze najlepsze scenariusze:

Wyjątkowa msza. Będą się modlić o… miejsca parkingowe

Miastoman

Znajdź Miastomana także na Facebooku – tutaj.

Zdjęcie tytułowe / fot. DrabikPany via Foter.com

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.