Publicystyka

Gadowski ostro o byłej wiceprezydent Krakowa [film]

Znany krakowski dziennikarz, laureat nagrody Grand Press 2014, Witold Gadowski nie zostawia suchej nitki na byłej wiceprezydent Krakowa Magdalenie Sroce. W swoim internetowym programie apeluje nawet do wicepremiera i ministra kultury Piotr Glińskiego o usunięcie Sroki ze stanowiska szefowej Polskiego Instytutu Filmowego.

– Nie poprawi się polska kinematografia dopóki szefową Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej będzie pani Magdalena Sroka, osoba odpowiedzialna za olimpijką kompromitację Krakowa, osoba popierana przez lobby LGBT. Taka osoba jest ciągle – po roku rządów PiS-u – szefową PISF – mówi Gadowski.

Były szef TVP Kraków i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie stwierdził, że Sroka weszła do układu, który koniecznie trzeba rozbić.

– Rozmawiałem z wieloma młodymi, niezależnymi, już osiągającymi sukcesy reżyserami – żaden z nich się nie dostanie do układu, w którym rządzą 60- i 70-cio latkowie. Układ skostniały, układ, który przyjął panią Magdalenę Srokę. Panie premierze Gliński, oczekuję na reakcję – dodał Gadowski.

Cały film możecie zobaczyć tutaj:

(źródło: GadowskiTV)

fot. kadr z filmu / YouTube