Biznes Miasto

Gdzie najtaniej zaparkować przy lotnisku Kraków – Balice?

Dojazd na lotnisko Kraków – Balice samochodem jest bardzo prosty. Port położony jest w pobliżu autostrady, z szybkim dojazdem od strony Katowic oraz Krakowa, a także innych okolicznych miejscowości. Jeśli także chcesz dojechać na lotnisko własnym autem, sprawdź z nami, jak najtaniej zaparkować!

Parkowanie samochodu przy lotnisku może być sporym wydatkiem. Warto więc wiedzieć, gdzie można zostawić pojazd bez przepłacania.

Port lotniczy Kraków – Balice posiada własny parking, a dokładnie kilka parkingów – wielopoziomowy, który położony jest tuż przy terminalu, a także dwa parkingi terenowe, także zlokalizowane niedaleko. Do dyspozycji jest też parking Kiss & Fly, który znajduje się przy drodze dojazdowej do terminalu pasażerskiego.

Postój krótkoterminowy na parkingu Kiss & Fly przy lotnisku jest najtańszy. Nie zapłacimy wtedy ani złotówki, ale tylko wtedy, gdy będzie on trwał do 10 minut. Każde następne rozpoczęte 10 minut to koszt aż 10 złotych.

Na dłuższy postój lepszy będzie jeden z parkingów długoterminowych – można skorzystać z oficjalnych parkingów lotniska albo tych, które prowadzone są przez inne firmy w odległości kilkuset metrów od terminala.

Ceny na oficjalnym parkingu wynoszą 9-10 złotych za jedną i każdą następną godzinę. Pierwsza doba powyżej 6 godzin to 54-60 złotych, dwa dni parkowania – 65-100 złotych.

Ceny nie są zbyt atrakcyjne, dlatego wielu kierowców wybiera inny parking Kraków – Balice. Dużym zainteresowaniem cieszą się parkingi nieoficjalne – tutaj jedna godzina będzie kosztowała nas zaledwie 2-4 złote, natomiast jedna doba około 6-10 złotych.

Nie musimy także obawiać się, że dotarcie do terminalu będzie problemem. Parkingi zapewniają bezpłatne transfery na lotnisko i z lotniska, a także inne udogodnienia, na przykład możliwość podładowania akumulatora, wypożyczenia fotelika dziecięcego, umycia samochodu.Więcej informacji na temat parkingu prz lotnisku Kraków – Balice: http://interparkingbalice.pl/

Zatem jeśli chcemy najtaniej zaparkować przy lotnisku pod Krakowem, warto wybrać strefę Kiss & Fly do 10 minut albo nieoficjalne parkingi, gdzie ceny są najniższe.

/artykuł sponsorowany/