Aktualności Lifestyle

Gdzie zorganizować wesele?

Po radosnej chwili zaręczyn i podzieleniu się nowiną z rodziną i przyjaciółmi, nadchodzi czas na planowanie tego jedynego dnia. Pierwszą decyzją, jaką trzeba podjąć jest data ślubu, a zaraz po tym trzeba zdecydować gdzie zorganizować ceremonię i wyprawić przyjęcie. W takich momentach zazwyczaj zaczyna się od wpisania w wyszukiwarkę odpowiedniego hasła, w zależności od miasta, w którym organizujemy wydarzenie, np. „wesela Kraków”.

Obecnie mamy ogromny wybór miejsc, w których możemy zorganizować wesele. Jednak każde z nich ma swój klimat i specyfikę, różnice są również w wyglądzie i standardzie poszczególnych miejsc. Na weselne lokale patrzymy zwykle przez pryzmat własnych doświadczeń i imprez, na których mieliśmy okazję być, podsumowując plusy i minusy tych przyjęć.

Zacznij od listy gości

Zanim zaczniemy poszukiwanie sali weselnej, niezbędna jest wiedza na temat tego jak dużo osób będzie na przyjęciu, dlatego podstawą jest zrobienie listy gości. Wtedy można podjąć decyzję czy potrzebujemy sali na pięćdziesiąt, sto czy dwieście osób. Pomieszczenie musi być dostosowane do liczby gości, którzy będą uczestniczyć w imprezie. Zaproszeni nie powinni czuć, że sala jest zbyt ciasna, ale również nie może być zbyt duża. Browar Lubicz dysponuje pięcioma salami, które można dostosować do potrzeb każdego wesela czy obiadu weselnego. Nasza największa sala pozwala nam na organizację imprezy nawet do 120 osób – mówi event manager Browaru Lubicz. Szczegóły dotyczące oferty weselnej Browaru Lubicz można znaleźć na stronie: http://www.browar-lubicz.com.pl/wesela

Układ miejsc na sali

Dobrze jest, aby ułożenie stołów zależało od Państwa Młodych. Dla jednych dobrym rozwiązaniem jest układ w podkowę, dla innych bankietowy. Na weselach sprawdzają się takie pomieszczenia, w których stoły oraz parkiet taneczny znajdują się w jednej sali. Oczywiście wszystko zależy od preferencji, niektórzy goście bowiem cenią sobie kameralną atmosferę i lubią mieć spokój w trakcie spożywania posiłków bądź rozmów.

Lokalizacja sali weselnej

W Krakowie idealnym rozwiązaniem wydaje się być znalezienie lokalu w samym centrum miasta. Ułatwi to dotarcie osobom, które są przyjezdne. Dodatkowo niedaleka odległość od pięknego Starego Miasta wpłynie korzystnie na prestiż, a także umożliwi zorganizowanie ciekawej sesji zdjęciowej w dniu wesela, bez konieczności pozostawiania gości na długi czas.

Kraków w samym swoim centrum posiada kilka zabytkowych kościołów, dlatego też sala weselna na Starym Mieście jest dodatkowym atutem organizacyjnym. Goście weselni mogą bowiem ze ślubu na przyjęcie przejść się nawet spacerem.

Urozmaicenie imprezy

Żadne polskie wesele nie może się obyć bez zabaw weselnych, które powodują, że wszyscy goście się świetnie bawią. Ale może warto zadbać o atrakcję, która nie jest taka typowa?

„Każde wesele niewątpliwie powinno być zapamiętane. Dlatego warto postawić na coś, co je wyróżni spośród innych. Nasza restauracja znajduje się w miejscu zabytkowym, które daje możliwość zwiedzenia browaru z przewodnikiem i poznania tajemnic warzenia piwa, a historyczna atmosfera dodaje niesamowitego klimatu w tym ważnym dniu – mówi event manager Browaru Lubicz.

fot. materiały prasowe