Aktualności Miasto

Idź do teatru. Rozdajemy bilety na sobotę

To będzie niezapomniany spektakl. Spektakl jednego aktora. Krakowski Teatr MIST zaprasza na sztukę “Aktor wg. Tadeusza Kantora”, która odbędzie się w sobotę (14 stycznia) o godzinie 19. KRKnews.pl rozdaje bilety na to wydarzenie.

– Być rok „u Kantora” to tyle, co 10 lat w konwencjonalnym teatrze. A ja byłem 4 – czyli niemalże zdublowałem swoją aktorską karierę, która już trwa lat 50. „Być u Kantora” to znaczyło zapomnieć o teatralnej przeszłości, tak zwanych sukcesach itp – mówi nam Stanisław Michno, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru MIST.

– „Być u Kantora” to narodzić się teatralnie po raz wtóry i zobaczyć teatr z innej perspektywy, i uczestniczyć w święcie teatralnym, bo każde przedstawienie to było święto – dodaje.

Podkreśla, że aby się tam dostać i być, trzeba było zostać żołnierzem Legii Teatralnej i poddać się musztrze – ćwiczeniom prowadzonym przez Mistrza. A żołnierz – legionista musi być karny i słuchać, i… Aby stać się kimś… Musi stać się nikim.

Zmagania aktora z tekstem i człowieka z własnym jestestwem, poprzez tragikomiczne zderzenia, stały się motywem przewodnim tego monodramu.

Aktor – atrapa człowieka, sztuczny model

Jego anatomii i jego umysłu

Wyrzekający się godności i prestiżu.

Wystawiony pod pręgierz i na pośmiewisko

(Tadeusz Kantor)

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Stanisław Michno

Bilety online – TUTAJ.

Teatr MIST

Ceentrum Sztuki Współczesnej Solvay

Ul. Zakopiańska 62 vis a vis CH. Zakopianka

Dla naszych Czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia na sobotni spektakl. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy przesłać maila na adres redakcja@krknews.pl w tytule wpisując “Teatr”, a w treści jedno zdanie uzasadnienia, dlaczego bilety mają trafić właśnie do Ciebie. Na maile czekamy do czwartku (12 stycznia) do godziny 20.

(ip)

fot. iStock.com/Raphael Wimmer