Miasto

Co za imbecyl! Wyrywał lusterka i niszczył auta w centrum Krakowa

Trudno nam zrozumieć, skąd biorą się takie kretyńskie zachowania! Tym bardziej, że mając 35 lat na karku nie jest się już gówniarzem. Tymczasem zachowanie tego pajaca woła o pomstę do nieba.

Pewien mieszkaniec województwa świętokrzyskiego postanowił przyjechać do Krakowa na imprezę. I wszystko byłoby supr, gdyby nie to, że o godzinie 5 nad ranem, gdy wracał ulicą Długą, postanowił zniszczyć zaparkowane tam auta. W sumie uszkodził 12 samochodów.

– Sprawca wyrywał lusterka i kopał po karoserii aut – mówi nam Elżbieta Znachowska z małopolskiej policji.

Na szczęście sprawca został złapany na gorącym uczynku. – Właściciel jednego z pojazdów, będąc w swoim mieszkaniu, usłyszał wyjący alarm swojego auta. Przez okno zauważył mężczyznę, który wyrywał lusterko w jego pojeździe. Zbiegł na dół i zatrzymał sprawcę na „gorącym uczynku” – dodaje przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali zatrzymanego. Okazał nim się 35-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego. Podczas zatrzymania był nietrzeźwy. – Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie cały czas przyjmują zawiadomienia od osób, których pojazdy zostały uszkodzone przez 35-latka, który usłyszy zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Znachowska.

(lm)

fot. KWP Kraków