Aktualności Polecane Polityka

Jadwiga Emilewicz rozpoczyna walkę o prezydenturę. Przedstawia trzy największe problemy Krakowa

Koniec z mydleniem oczu. Jadwiga Emilewicz rozpoczyna kampanię prezydencką. Kandydatka prawicy zdiagnozowała trzy najważniejsze, jej zdaniem, problemy trawiące Kraków. Zgadzacie się?

Wciąż nie ma oficjalnej informacji, że Emilewicz faktycznie wystartuje, ale kandydatka prawicy już działa. Dziś na antenie Radia Kraków potwierdziła, że jej deklaracja o starcie w wyborach jest aktualna. – Jestem zaszczycona. Kocham Kraków. Jest wiele rzeczy związanych z moją krakowską aktywnością, które mają przełożenie na ministerstwo – mówi wiceminister rozwoju i wiceprezes nowej partii Porozumienie.

A więc jakie, jej zdaniem, są największe problemy z którymi boryka się Kraków?

Smog

Smog
Obraz 1 z 3

„Złe powietrze obciąża wizerunek miasta, zarówno wobec turystów, jak i inwestorów. Kraków musi uporać się ze smogiem, i to szybko” - pisze Emilewicz na blogu Wszytko co Najważniejsze. Twierdzi, że poza przyspieszeniem procesu wymiany pieców należy także opracować skuteczny mechanizm kontroli palenisk. Uważa, że powinno się utworzyć w mieście strefy bezemisyjne, a transport publiczny w obrębie II obwodnicy w ciągu 8 – 10 lat powinien mieć tylko i wyłącznie charakter bezemisyjny (fot. Foter.com).