Aktualności Miasto Polecane

To już we wtorek – Dzień Śmierdziela w MPK! Jak się bronić?

Tropiciele trąb, pogromcy upałów, profesjonalni meteorolodzy. Znaki na ziemi, niebie i w prognozach. Drodzy użytkownicy autobusów i tramwajów – wszystko wskazuje, że we wtorek czeka nas najgorętszy dzień w roku, czyli Nieoficjalny Dzień Śmierdziela w MPK.

Co mamy robić, by nie stać się jego patronem? Jak bronić się przed tymi, którzy uroczyście go celebrują? Oto naszych 7 przykazań, jak przetrwać Nieoficjalny Dzień Śmierdziela MPK.

Choć szczerze – we wtorek najgoręcej (sic!) polecamy jednak omijać tramwaj i autobus.

7 przykazań na Nieoficjalny Dzień Śmierdziela MPK:

1. Nie jemy kanapek z jajkiem i cebulą (niestety, ostatnio natrafiliśmy taki przypadek). Odpalenie takiego smakołyku w takiej temperaturze wyżera oczy, pali nozdrza. Nie, litości, nie!

2. Odpuszczamy piwko. Wiemy, że pite ukradkiem, spod pachy, ale jak się nim odbije (a odbija się zawsze!), to w gorącym autobusie/tramwaju rażenie jest jak przy zionięciu smoka.

3. Nie stoimy przy kasownikach z łapami w górze. Błagamy, chwyć się czegokolwiek, ale łapy w dół.  W takim towarzystwie to czasem już lepiej narazić się na mandat niż czekać na wydanie biletu.

4. Nie naparzamy przez telefon. Upał to zmęczenie, zmęczenie to frustracja. A jeśli jeszcze ktoś trajkocze nad uchem o upale (no bo o czym gadamy jak nie o pogodzie?), to nachodzi nas wielka ochota wetknąć mu ten telefon gdzieś.

5. Uwierzmy w klimatyzację! To nie jest pic na wodę, ona naprawdę działa, tylko dajmy jej szansę! A więc zamykamy okna i chłoniemy chłód.

6. Nie ściągamy butów, o podkoszulkach nie wspominając. Zapach, wygląd, generalnie bleeeeeeeee. A jak jeszcze człowiek zetknie się z takim delikwentem, to na odklejenie będzie czekał do kolejnego Nieoficjalnego Dnia Śmierdziela. 

7. Kąpiemy się! Niby oczywiste, ale jednak niekoniecznie. Nie wierzymy antyperspirantom “72 h ochrony”, nie smagamy ciała subtelnie dezodorantem. Prysznic, kąpiel, mycie!

Tak więc drodzy użytkownicy tramwajów i autobusów – jakkolwiek to zabrzmi – życzymy Wam szczęśliwego i pomyślnie spędzonego Dnia Śmierdziela w MPK.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. MPK

Co z tą klimatyzacją w tramwajach?! MPK: Nic nie robimy złośliwie