Aktualności Lifestyle Polecane

W kolejce na Giewont. W kolejce do Morskiego Oka. Internet pęka ze śmiechu

Ktoś nierozgarnięty mógłby pomyśleć, że w Tatrach powstał nowy wyciąg. Wpisujemy w Google „kolejka na ” i wyszukiwarka kończy za nas: „na Giewont”. Tylko, że w tym wypadku chodzi o inną kolejkę.

To obecnie jeden z hitów internetu. Kolejka ludzi oczekujących w… kolejce do wejścia na Giewont:

 

W komentarzach rozgorzała prawdziwa wojna. Osoby podające się za prawdziwych miłośników gór odcinają się od tych stojących w kolejce. Ci, którym się zdarzyło iść w tłoku na Giewont, denerwują się twierdząc, że mogą odwiedzać góry, tak jak lubią.

Odpowiedź była szybka. Ktoś dla żartu zrobił sobie takie zdjęcie na Rysach, wyśmiewając w ten sposób niedzielnych turystów, którzy potrafią pójść w wysokie góry w klapkach, z reklamówką w ręce:

 

Co ciekawe, jak podaje Tatrzański Park Narodowy pewien mężczyzna postanowił skorzystać na popularności szlaku prowadzącego na Giewont i wędrującym tam tłumom turystów oferował kupno piwa. Na jego nieszczęście tego rodzaju handel na terenie TPN nie jest legalny. Sprzedawca został ukarany mandatem.

Kolejki w ostatnie dni tworzyły się nie tylko w drodze na Giewont. Oto osoby oczekujące na wozy na Morskie Oko:

 

Film został umieszczony na Facebooku przez Kampanię przeciwko transportowi i ubojowi koni. Autorzy nagrania zwracają uwagę, że konie w ogromnym upale (32 stopnie Celsjusza) wciągnęły nad Morskie Oko 160 wozów.

(wm)

fot. Facebook.com / Tatromaniak