Budżet obywatelski Polecane

Kraków dzieli wielką kasę. Dziś ostatni dzień!

To już końcowe odliczanie! Każdy kto je przeoczy, będzie żałował aż do następnego roku. Sobota 30 czerwca to ostatni dzień decydowania o losach projektów z Budżetu Obywatelskiego. Głos można oddać także przez internet!

Gdybyśmy mieli wymieniać, ile zmieniło się w Krakowie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, to… szkoda byłoby nam Waszego czasu, który możecie poświęcić właśnie na zagłosowanie.

Parki, pikniki, chodniki

W skrócie: pamiętamy szereg bibliotek, które zostały odnowione, a ich zbiory otrzymały mocny zastrzyk najnowszej literatury. Potrafimy wskazać też wiele parków i skwerów, które dzięki Budżetowi Obywatelskiemu odżyły, zmieniły się nie do poznania, a w połączeniu z siłowniami i placami zabaw, zyskały także nową funkcjonalność.

Są także setki samotnych seniorów, którzy dzięki specjalnemu programowi czują się dużo bezpieczniej – dotykają tylko przycisk i gotowe – pomoc wezwana. Albo tacy, dla których jesień życia nie oznacza siedzenia w czterech ścianach, za to dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mogą się spotykać i aktywizować.

Na pieniądzach rozdzielnych przez mieszkańców zyskują też dzieciaki, które poprzez głosy dorosłych mają zapewnione darmowe lekcje angielskiego, udział w programie uczącym udzielania pierwszej pomocy, czy piknikach, które integrują całe osiedla.

Do tego wiele remontów, napraw chodników, ścieżek rowerowych, czy innej infrastruktury. A to wszystko za cenę… oddania głosu, na co jutro będzie już zdecydowanie za późno, bo głosowanie kończy się już dziś.

Klik, klik, klik i gotowe!

Zasada jest prosta – głosujesz na trzy projekty dzielnicowe i trzy ogólnomiejskie. Możesz to zrobić tradycyjnie (lista lokali jest TUTAJ), ale możesz też dużo szybciej, czyli przez internet (TUTAJ).

Rejestrujesz się, głosujesz, potwierdzasz i gotowe! Prostsze niż zrobienie zakupów przez internet czy nawet założenie skrzynki pocztowej. Tak proste, że prostsze być już nie może. Klik, klik, klik i jesteś bliżej zrealizowania projektu, który według Ciebie najbardziej przyda się dzielnicy i całemu Krakowowi.

– To fajna inicjatywa, bo sama decyduję, czego brakuje mi w najbliższym otoczeniu. Dziwnie bym się czuła, gdyby projektowi, na którym mi zależy, zabrakło kilku głosów, w tym moich. Szczególnie, że zajmuje to dosłownie chwilę – przyznaje Marta, która od czasu wprowadzenia głosowania przez internet, co roku oddaje glos na projekty w Budżecie Obywatelskim.

Sobota to ostatni dzwonek na zagłosowanie, bo równo o północy system przestaje przyjmować głosy. Czasu został więc niewiele…

Wejdź do gry, w której zwycięzcą jest Kraków i jego mieszkańcy!