Kultura

Kraków oblężony! W stolicy Małopolski ukrywa się Hannibal

Premiera książki Bena Kane’a naprowadziła Rzymian z Legio XXI Rapax na miejsce pobytu Hannibala. Czy udało im się go odnaleźć w Krakowie? Sprawdźcie. 

Rzymscy legioniści pojawili się na ulicach Krakowa. Powód? Otrzymali informację, że w stolicy Małopolski ukrywa się Hannibal. Czym prędzej wyruszyli na poszukiwania, które były pełne przygód.  

Do miasta dostali się przez Barbakan, przemierzyli centrum, ale nie udało im się znaleźć wroga. Na jego ślad natknęli się w okolicy Wisły. Lokalna młodzież, która łapała pierwsze promienie słońca, wskazała im drogę do miejsca, gdzie przebywa Hannibal. W czasie drogi ich życie zostało wystawione na ciężkie próby. Miejscowe napoje mogły być zatrute, a konie w niczym nie przypominały tych, do których są przyzwyczajeni.  

Gdy dotarli do celu, wiwatowali. Byli gotowi na konfrontację z legendarnym przywódcą Kartaginy. Ogromne było zaskoczenie, gdy okazało się, że ich przeciwnikiem jest… książka, ale nie byle jaka, bo najnowsza powieść Bena Kane’a – Hannibal. Wróg Rzymu.  

Zobaczcie, jak przebiegała krakowska przygoda rzymskich legionistów.  

Legio XXI Rapax jest grupą odtwarzającą rzymski legion. Zrzesza ona ponad 100 pasjonatów z różnych krajów, którzy pragną rozpowszechniać historię starożytnego Rzymu. Jej członkowie brali udział między innymi w reklamie Plusa, a także wystąpili w teledysku Vadera.  

Akcja Hannibala. Wroga Rzymu – najnowszej książka Bena Kane’a, autora bestsellerowej trylogii Kroniki Zapomnianego Legionu, została osadzona w czasach drugiej wojny punickiej i opowiada o przyjaźni, braterstwie, gniewie i zemście. 

(ip)