Miasto Polecane

Kraków pobił Warszawę! Wkrótce rewolucja lotów z Balic?

Ryanair przedstawił nowe kierunki lotów z Kraków Airport. A gdyby jeszcze spełniły się wszystkie zapowiedzi…

Nowe trasy to Ateny, Barcelona, Berlin, Frankfurt, Glasgow, Goeteborg, Lizbona, Malmoe, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla oraz Tel Awiw.

Łącznie w przyszłym roku Ryanair będzie latał z Krakowa na 56 trasach.

– Cieszymy się, że możemy ogłosić największy w historii rozkład lotów z Krakowa. Wprowadziliśmy 15 nowości na sezon letni – podkreślał Juliusz Komorek, prezes zarządu ds. regulacyjnych i prawnych Ryanair.

Duma

Obok niego siedział Radosław Włoszek. Po prezesie zarządu Kraków Airport nie było tego widać, ale mógł pękać z dumy. Szczególnie, gdy przedstawiciel Ryanaira ogłosił:

– Dziś nie Warszawa Modlin, a Kraków jest naszym głównym lotniskiem w Polsce.

Radosław Włoszek: – Kraków od lat zajmuje wysokie miejsca w rankingach miast atrakcyjnych turystycznie i biznesowo. Rozwój bazowego przewoźnika skraca odległość pomiędzy Małopolską a najdalszymi zakątkami Europy, Afryki i Azji, umożliwiając dynamiczny rozwój regionu. O siatce połączeń decydują pasażerowie: mieszkańcy Małopolski, turyści, przedsiębiorcy, dlatego też Kraków Airport podejmuje szereg działań, aby mieli dostęp do tak różnorodnej oferty.

Bogate plany

To jednak nie koniec, bo Komorek zapowiedział, że Kraków Airport może stać się także lotniskiem przesiadkowym Ryanair, a taki statut mają tylko lotniska w Rzymie i Mediolanie-Bergamo. Gdyby tak się stało, to przed Balicami otworzyłyby się wielkie perspektywy.

Oprócz tego Ryanair zapowiada także pracę nad nowymi kierunkami, które zrewolucjonizowałyby podróżowanie. Na zachodzie Europy siatka jest już bardzo gęsta, więc przewoźnik myśli o lotach na Ukrainę, do Mołdawii, Gruzji czy Wilna.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. KRKnews