Aktualności Miasto Polecane

Kraków wreszcie ma czym oddychać. Wietrze, dziękujemy!

Wreszcie. Czujecie różnicę? Zgodnie z zapowiedziami, w nocy nad Kraków dotarł wiatr i przepędził smog. Znów jest czym oddychać, aż chce się żyć i żartować.

W walce ze smogiem jesteśmy bezradni, potrzebujemy wsparcia od matki natury. Od kilku dni temperatura była bardzo niska, a wiatru praktycznie brak i stan powietrza z dnia na dzień był coraz gorszy. Teraz spójrzmy na ten wykres, dokładnie widać, kiedy nad Krakowem zaczęło wiać:

Jak widać – wszystkie czujniki opadły na zielone pole. Wiatr zachodni porwał nasz smog w kierunku Rzeszowa i dalej, na Przemyśl. Wiał z prędkością około 20 km/h, więc w chwili obecnej powinien być gdzieś w okolicach Łańcuta. Postanowiliśmy z tej okazji przygotować nawet infografikę, niestety nasz grafik jeszcze śpi 🙂 Sorry, Łańcut:

Co dalej? Niestety wiatr pojawił się nad Krakowem tylko na chwilę i zaraz ludzie zaczną z powrotem pracować na swój smog. Nadzieje daje nieco wyższa temperatura, więc piece nie powinny kopcić tak bardzo, jak w ostatnie dni.

Przypominamy, że dziś obowiązuje darmowa komunikacja dla kierowców. To czwarty dzień z rzędu, ale zapewne ostatni. Dzięki wiatrowi.

(wm)

fot. Jan Musiał

Idź do teatru. Rozdajemy bilety na sobotę