Miasto

“Król bójek” kończy karierę i pomaga dzieciom

– Wreszcie zagram na luzie, bez stresu. Do tej pory zawsze walczyłem o zwycięstwo. Nigdy nie odpuszczałem. Nie lubiłem schodzić z lodu jako pokonany – mówi hokeista Comarch Cracovii Daniel Laszkiewcz, który w niedzielę zagra ostatnie, pożegnalne spotkanie. Jeden z najlepszych polskich hokeistów kończy karierę. Na lodowisku przy Siedleckiego zorganizował Wielki Mecz Charytatywny Comarch Cracovia vs. Daniel Laszkiewicz Team. Początek w niedzielę o godzinie 19:06.

Daniel Laszkiewicz to jeden z najlepszych polskich hokeistów. W Polskiej Lidze Hokejowej występował przez 16 sezonów. Rozegrał 791 meczów. Był zawodnikiem od „czarnej roboty”. Na ławce kar spędził 682 minuty. Nigdy nie stronił od bójek. – Teraz hokej jest bardziej kobiecy. A bójki to przecież część widowiska. Sędzia powinien podchodzić do zawodników dopiero wtedy, gdy jeden z nich klęczy lub leży na lodzi. Obecnie jednak za głupie rzucenie rękawicy dostajesz dziesięciominutową karę, za którą – zgodnie z absurdalnymi przepisami Polskiego Związku Hokeja na Lodzie – płacisz karę finansową – mówi w rozmowie z KRKnews.pl Daniel Laszkiewicz, który w swojej karierze zdobył sześć złotych (cztery w barwach Cracovii), trzy srebrne i dwa brązowe medale. Obecnie szkoli najmłodszych hokeistów „Pasów”. – Gdy ja zaczynałem nie miałem takich warunków jak teraz. W Jastrzębiu w ogóle nie było krytej hali. Nie miałem trenerów, którzy pokazaliby mi jak jeździć na łyżwach, jak prowadzić krążek, jak strzelać. Cieszę się więc, że aż tyle osiągnąłem w tym sporcie – dodaje hokeista.

W niedzielę na lodowisku w Krakowie Laszkiewicz rozegra ostatni mecz. – Zorganizowałem go po to, aby pomóc dzieciakom. Cały dochód przeznaczony zostanie na szkolenie najmłodszych. Wolę, żeby przyszli na lodowisko niż biegali przed blokiem i wpadali na różne głupie pomysły. Na treningu dostają taki wycisk, że po przyjściu do domu chcą się już tylko położyć spać – mówi były kapitan Cracovii. Bilety – cegiełki kosztują 10 złotych. Wejściówki dla dzieci (do 12 roku życia) można kupić za złotówkę. Na lodzie będzie można zobaczyć między innymi Mariusza Czerkawskiego, Leszka Laszkiewicza, Romana Stebleckiego, Tomasza Jaworskiego i wielu innych świetnych hokeistów!

(ak)