Miasto

Marek i Jędrzej pobrali się w Krakowie! Dziś piszą: To był najważniejszy dzień w życiu

“Niniejszą umowę zawieramy jako wyraz naszej wzajemnej miłości. Pełni wiary w wolność i solidarność, pragniemy z własnej nie przymuszonej woli trwać ze sobą i wzajemnie się wspierać” – te słowa dokładnie trzy lata temu wypowiedzieli w Krakowie Marek i Jędrzej. Dziś wspominają tamto wydarzenie.

Do podpisania aktów notarialnych doszło w domu, a później było zawarcie umowy partnerskiej i wesele. “Nasze Wielkie Krakowskie Wesele” – jak sami je nazwali.

Dziś mijają dokładnie trzy lata od tego niecodziennego wydarzenia, które nazywają “najważniejszym dniem w życiu”.

Z tej okazji Marek i Jędrzej publikują na Facebooku słowa przysięgi:

“Niniejszą umowę zawieramy jako wyraz naszej wzajemnej miłości. Pełni wiary w wolność i solidarność, pragniemy z własnej nie przymuszonej woli trwać ze sobą i wzajemnie się wspierać. Wychowani w tradycji, w której podstawą ładu społecznego są trwałe więzi międzyludzkie przyrzekamy sobie wzajemną wierność i przywiązanie, a wzajemna troska będzie zawsze podstawą osobistego szczęścia każdego z nas.

Dlatego uroczyście oświadczamy, że jesteśmy dla siebie osobami najbliższymi i pozostaniemy dla siebie najwierniejszymi Partnerami aż po kres naszych dni. “

Opublikowany przez Nasze Wielkie Krakowskie Wesele na 9 sierpnia 2017

Dziś, po trzech latach, wspominają tamto wydarzenie.

“Wypowiedziane wtedy słowa były bardzo wzniosłe i pełne nadziei. Ale dziś, w miarę upływającego czasu wiemy, że są też mapą drogową w wędrówce przez prozę życia. Złożone wtedy obietnice przypominają nam nie tylko o tym, że się kochamy ale są też drogowskazem wtedy, gdy po kłótni o rozlane mleko szukamy drogi do zgody.

Magia tamtych dni, te uśmiechnięte twarze, to wsparcie naszych bliskich, to wspaniałe wesele będzie zawsze naszych sercach. W tę rocznicę każdemu życzymy takich wspomnień” – napisali.

bl

zdjęcie tytułowe / screen z Facebooka Nasze Wielkie Krakowskie Wesele