Lifestyle

Medycyna estetyczna – czy poprawa wyglądu może poprawić Twoje życie?

Doskonale wiemy, że nie szata zdobi człowieka. Doskonale wiemy też, ile czasu spędzamy codziennie przed lustrem i na wyborze ubioru. Nie musimy się oszukiwać – zależy nam na dobrym wyglądzie. Spektakularny rozwój medycyny estetycznej ułatwia nam jego zdobycie. Pojawia się zatem pytanie – czy dobry wygląd równa się dobre samopoczucie? Wierzymy, że po przeczytaniu poniższego artykułu odpowiedź nasunie się sama.

Medycyna estetyczna – co właściwie oznacza ten termin?

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawą wyglądu bez użycia skalpela. W największej mierze jej zainteresowania skupiają się wokół profilaktyki starzenia się skóry, niwelowania jego oznak oraz redukcją wielu innych rodzajów defektów kosmetycznych. Zabiegi z jej zakresu mogą wykonywać tylko wykwalifikowani lekarze.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna i kosmetologia

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są znacznie mniej inwazyjne niż te, w których pierwsze skrzypce odgrywa chirurgiczny skalpel. Co za tym idzie – są one bezpieczniejsze dla zdrowia pacjentów. Nie wymagają one także długiej rekonwalescencji, zwykle od razu po zabiegu pacjentka czy pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania. Brak wspomnianego wyżej skalpela wiąże się oczywiście z brakiem ryzyka wystąpienia blizn pozabiegowych. Zdarza się, że występują drobne zaczerwienienia i siniaki, ale znikają one zazwyczaj po kilku dniach, a wcześniej można w łatwy sposób zakryć je makijażem.

Zabiegi z zakresu kosmetologii są z kolei jeszcze mniej inwazyjne niż te z zakresu medycyny estetycznej. Są one powierzchowne – nie oddziałują na głębsze warstwy skóry. Mają na celu raczej pielęgnację skóry, a nie profilaktykę jej starzenia się czy niwelowanie uporczywych niedoskonałości.

Zmarszczki, rozstępy i wiele innych, czyli wskazania do zabiegów medycyny estetycznej

Gdy słyszymy, że medycyna estetyczna pomaga uporać się z oznakami starzenia skóry, w pierwszej kolejności myślimy o zmarszczkach. Oczywiście słusznie – zabiegi z użyciem botoksu pozwalają zapomnieć o nieestetycznych zmarszczkach mimicznych, a iniekcja kwasu hialuronowego o bruzdach na czole. To jednak nie wszystko! Martwi Cię, że masz wiotką skórę, dużo blizn lub przebarwień? A może chcesz się pozbyć cieni pod oczami? Medycyna estetyczna zna rozwiązania, które wyeliminują wszystkie te problemy. Jędrna skóra, wymodelowane usta i owal twarzy, zredukowany cellulit oraz rozstępy – to wszystko może się stać Twoją rzeczywistością, jeśli tylko odwiedzisz najbliższy salon medycyny estetycznej.

Podsumowanie, czyli o zaletach medycyny estetycznej w skrócie

Jak zgodnie twierdzą wszyscy praktycy medycyny estetycznej – celem zabiegów z jej zakresu jest poprawa jakości życia pacjentów. Dokonuje się to poprzez likwidowanie niedoskonałości ich wyglądu, które niestety bywają źródłem kompleksów i ograniczeń w życiu prywatnym i zawodowym. Dobry wygląd poprawia samopoczucie i zwiększa pewność siebie – właśnie taki cel stawia przed sobą medycyna estetyczna.

/artykuł sponsorowany/