Miasto Polecane

Miał to być dar Warszawy dla Nowej Huty, ale nie przyjechał. Co dalej?

– Pomysł tak się spodobał, że mieszkańcy na forach społecznościowych ciągle o nim wspominają. Pan prezydent napisał mi w odpowiedzi na interpelacje, iż podejmie działania mające na celu budowę nowej fontanny! – mówi w rozmowie z KRKnews Kazimierz Chrzanowski, radny Krakowa. 

Blisko dwa miesiące temu pisaliśmy o propozycji wybudowania fontanny w Alei Róż na miejscu, w który stał kiedyś pomnik wodza rewolucji W. Lenina. Dziś znów wracamy do tej sprawy i pytamy o nią jednego z animatorów, radnego Miasta Krakowa Kazimierza Chrzanowskiego.

Zwrócił się Pan do Prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego z propozycją wybudowania fontanny w Nowohuckiej Alei Róż, i co dalej?

Kazimierz Chrzanowski: Tak, po rozmowach z mieszkańcami Nowej Huty zrodził się ponownie pomysł wybudowania fontanny. Jednocześnie pojawiła się oferta złożona przez dyrektora Muzeum Pałacu w Wilanowie, który chciał nieodpłatnie przekazać misę fontanny znajdującą się w tamtejszym parku, dlatego postanowiłem skorzystać z okazji i zapytać prezydenta o tę sprawę.

Jaka była jego reakcja?

– Bardzo pozytywna! Dał zielone światło i sprawa nabrała biegu. Złożyłem interpelację i ZIKiT oraz Wodociągi Krakowskie przystąpiły do działania. Nawiązano kontakt z dyrektorem Pałacu w Wilanowie i wysłano tam pracowników miejskich instytucji. Na miejscu okazało się jednak, że fontanna mimo swojej urody jest w nie najlepszej kondycji, i niestety stan techniczny nie pozwala na jej przewiezienie i renowację w Krakowie.

To znaczy, że z fontanny nici?

– Absolutnie nie! Pomysł się tak spodobał, że mieszkańcy na forach społecznościowych ciągle o nim piszą. Pan prezydent napisał mi w odpowiedzi na interpelacje, iż podejmie działania mające na celu budowę nowej fontanny! A ja też nie zamierzam tego odpuszczać i sam zrobię wszystko, żeby ta fontanna powstała. To musi się udać! W przyszłym roku będziemy świętować 70-tą rocznicę powstania Nowej Huty i mam nadzieję, że uroczyste obchody zostaną zainaugurowane w Alei Róż przy nowej fontannie!

jk

zdjęcie tytułowe / fot. Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl