Miasto

Mistrzostwa świata w Kraków Arena!

Mistrzostwa świata w hokeju dywizji 1A odbędą się w Krakowie – poinformowała dziś (czwartek) Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) . Turniej zaplecza elity, w którym wystąpią oczywiście także reprezentanci Polski, odbędzie się w kwietniu w Kraków Arena. – Jestem bardzo zadowolony z takiej decyzji federacji, bo to ostatni dzwonek, aby polski hokej podniósł się z kolan – uważa były olimpijczyk Roman Steblecki.

Pierwotnie mistrzostwa miały odbyć się na Ukrainie, ale zmieniono decyzję z powodu niestabilnej sytuacji politycznej. Poza tym hala w Doniecku, w której miał odbywać się turniej, została podpalona przez separatystów. To spowodowało, że IIHF przyznał organizację mistrzostw Krakowowi.- Nasza kandydatura od początku była lepsza niż ta Dobiecka. Mamy lepsza infrastrukturę, halę i lokalizację – ocenia prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka.W kwietniu kibice będą mogli więc oglądać na lodzie hokeistów z Włoch, Japonii, Ukrainy, Węgier i Polski.

Na razie nie wiadomo ile Kraków dołoży do organizacji mistrzostw. Pierwsze negocjacja finansowe z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie odbędą się jeszcze w tym miesiącu.

(ka)