Lifestyle Miasto

Morze, plaże, 290 dni słońca w roku. Nowy kierunek lotów z Kraków Airport!

 

Krakowskie lotnisko coraz mocniej otwiera się na wschód Europy! Teraz z Balic będzie można polecieć bezpośrednio do trzeciego największego ukraińskiego miasta – Odessy.

Od 22 maja do 26 października 2018 r. będzie można skorzystać z połączenia linii lotniczej YanAir do położonj nad Morzem Czarnym Odessy. Połączenie linii lotniczej YanAir będzie realizowane od 22 maja dwa razy w tygodniu (wtorki i w piątki), a od 15 lipca do 16 września trzy razy w tygodniu (wtorki, piątki i niedziele). Na trasie będą latały samoloty Boeing 737.

– To już trzeci nowy przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa w tym roku. Wiosną korzystając ze zdywersyfikowanej siatki  połączeń krakowskiego lotniska będzie można polecieć do Odessy, miasta słynącego m.in. z ciekawej architektury, plaż i muzyki – mówi Monika Pabisek, rzecznik prasowy Kraków Airport.

– Loty na europejskim kierunku są dla nas ogromnie interesujące i ważne. Kraków jest jednym z miast najchętniej odwiedzanych przez Ukraińców. To wspaniała okazja, aby spędzić weekend w Krakowie, ponieważ jest to miasto o bogatej historii i niesamowitych atrakcjach turystycznych – dodaje Yaroslav Ahafonov, Dyrektor Generalny YanAir.

Bilety na trasie Odessa – Kraków – Odessa są już w sprzedaży na stronie przewoźnika (www.yanair.ua). Ceny zaczynają się od 89 $ w jedną stronę.

Międzynarodowy Port lotniczy Odessa położony jest około 7 km na  południowy zachód od centrum miasta. Od 2014 roku terminal w Odessie jest  gruntownie modernizowany. Nowe przyloty/odloty zostały otwarte w 2016 r. 

Odessa nazywana jest Perłą Morza Czarnego. To miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Liczba słonecznych dni przekracza tu 290, a starówka tętni życiem przez całą dobę. Warto zajrzeć  do Teatru Opery i Baletu czy udać się na koncert do Filharmonii. Jest tu też Muzeum Archeologiczne. Jednym z symboli Odessy są Schody Potiomkinowskie. Dawniej tymi schodami wkraczało się do miasta. Wielbicie wypoczynku nad morzem, znajdą tu piaszczyste plaże i delfinarium. Przed letnim upałem można schronić się na przykład w założonym na przełomie XVIII i XIX w. Ogrodzie Miejskim.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay