Lifestyle Miasto

Czy naprawdę znacie Kraków?! Udowodniliście, że macie spore braki! [rozstrzygnięcie konkursu]

To zadanie okazało się dla Was bardzo trudne! Bardzo! Tak bardzo, że wpłynęły do nas tylko dwie poprawne odpowiedzi. Blisko 40 było błędnych. Czy to oznacza, że tak naprawdę niewiele wiemy o Krakowie? Czas to zmienić! Pomoże Wam w tym gra terenowa, która odkryje przed Wami miejskie tajemnice.

Tydzień temu ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania był worek / pakiet startowy Game Tour. (Więcej o tym nietypowym zwiedzaniu miasta przeczytacie TUTAJ). Pytanie było proste: Pod jakim adresem znajduje się poniższy budynek i kto tam się urodził? 

Konkurs

Z odpowiedzią na pytanie, gdzie znajduje się budynek nie mieliście problemu – ul. Krupnicza 26. Wiele osób prawidłowo napisało także, że to dom / muzeum Józefa Mehoffera. Natomiast tylko dwie osoby wiedziały, że w domu tym urodził się… Stanisław Wyspiański. Przypomnijmy, było to 15 stycznia 1869 roku. Co więcej, w tym roku mija 110 lat od śmierci tego dramaturga, poety, malarza i architekta, a rok 2017 w Krakowie obchodzony jest jako “Rok Wyspiańskiego”.

Nagroda w postaci worka Game Tour trafia więc do osoby, która jako pierwsza prawidłowo odpowiedziała na nasze pytanie konkursowe. Była to Pani Anna, która szczegóły, gdzie odebrać worek, otrzymała na maila. Gratulujemy i życzymy udanego spaceru po Krakowie!

Rozstrzygnęliśmy także drugi konkurs, tym razem dla dzieci. W zeszłym tygodniu poprosiliśmy, aby narysowały kotka Krakotka, który jest “przewodnikiem” w Game Tour dla najmłodszych. Poziom prac był tak wysoki, że nagrody trafią do autorów wszystkich rysunków. Gratulujemy! Szczegóły także przesłaliśmy mailowo.

(lm)

Zdjęcie u góry strony: Pixabay

Tego o Krakowie jeszcze nie wiecie! Na przykład codziennie mijacie nóż, którym brat zabił brata [wywiad]