Polecane Polityka

“Negocjacje z Majchrowskim są trudne jak te USA z Koreą Północną”

– Na razie trwają negocjacje z Jackiem Majchrowskim. Władze PO już dawno postanowiły go poprzeć. To jest dalej aktualne. Trwają negocjacje co do wspólnej listy. One są równie trudne jak negocjacje USA z Koreą Północną – mówił na antenie Radia Kraków Bogusław Sonik, poseł PO, który wymieniany jest jako kandydat tej partii w wyborach na prezydenta Krakowa.

– Władze PO już dawno powiedziały, że najważniejsze jest, żeby nie wygrał kandydat PiS w Krakowie. Równocześnie, żeby większość w Radzie była tez w rękach koalicji PO, Nowoczesnej i Jacka Majchrowskiego. Prezydent do tej drugiej sprawy przywiązuje mniejsze znaczenie. Zgadza się, że on jest zaporą przeciwko PiS. Jest zadowolony z poparcia PO – mówił Sonik.

Bogusław Sonik / fot. materiały prasowe

Polityk dodał, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z Majchrowskim, to PO wystawi swojego kandydata.

– Ja nie jestem rezerwowym kandydatem, którego wyciąga się z szafy, gdy są trudności. Moje stanowisko było jasne od dwóch lat. Należy prowadzić politykę, która będzie utożsamiała w Krakowie listę PO i jej lidera z programem PO – powiedział Sonik.

– Prezydent Majchrowski powinien się zdecydować na wspólną listę. Znam sposób prowadzenia negocjacji przez obecnego prezydenta, on gra do końca. On chce lepszych warunków dla swoich kandydatów – dodał.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

Zdjęcie tytułowe: Facebook