Polecane Sport

Nie do wiary! To już niemal przesądzone – Wisła wyniesie się z Krakowa

– Nie ma szans na podpisanie z Wisłą umowy w środę – podkreśla wiceprezydent Katarzyna Król. A to prawdopodobnie oznacza, że 13-krotni mistrzowie Polski sezonu przy Reymonta nie zainaugurują.

A gdzie? Mówi się o stadionach na Śląsku lub obiekcie Bruk-Betu Nieciecza. Najmniej realny jest scenariusz, że będzie to obiekt przy Reymonta.

Wisła zalega miastu ponad 7 mln złotych i już nie raz nie dotrzymywała kolejnych ugód. Dziś doszło do spotkania przedstawicieli klubu z urzędnikami.

Niestety, w Urzędzie Miasta nie stawiła się ani prezes Marzena Sarapata, ani wiceprezes Damian Dukat. Przedstawicielem był dyrektor Daniel Gołda, który próbował przekonywać władze miasta, ale… nie miał żadnych argumentów. Jedynie próbował dowodzić, że miasto prawnie może podpisać z klubem umowę na wynajem stadionu, ale nikogo to nie przekonywało.

W końcu Gołda przyznał: – W tym tygodniu nie ma szans na spłatę długów. W kasie nie ma takich pieniędzy. Jeżeli będziemy musieli się przenieść na inny stadion, zostanie podcięta gałąź, na której siedzimy.

Taki krzyk rozpaczy na urzędników jednak nie zadziałał, a to oznacza, że Wisła, która sezon zaczyna w przyszły weekend, prawdopodobnie zrobi to na innym stadionie.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl / wikimedia