Aktualności Miasto Polecane

Niedługo otwarcie nowego fragmentu. Zobaczcie jak rośnie Zakopianka! [wideo]

Czy powoli nadchodzi koniec męk na trasie do Zakopanego? Wszystko wskazuje na to, że wkrótce zostanie wykonany kolejny krok, czyli otwarcie nowego odcinka.

Zgodnie z zapowiedziami GDDKiA, jeszcze w tym miesiącu ruch zostanie przeniesiony na jedną z nitek budowanej drogi między Zbójecką Górą a Chabówką.

Tymczasem w internecie można zobaczyć jak idą prace przy odcinku trzecim, czyli między Skomielną Białą a Rabką Zdrój. Imponujące wiadukty, wielkie rozjazdy i pewnie setki maszyn budowlanych pokazują, jak wielki rozmach ma ta inwestycja.

Zresztą zobaczcie sami

“Budowa odcinka S-7 zapewni bezpośrednie połączenie autostrady A-4 stanowiącej główny korytarz komunikacyjny południa kraju na kierunku wschód – zachód z połączeniem od strony południowej z kierunku Słowacji i Węgier. Podstawowym zadaniem jest zapewnienie szybkiego i sprawnego połączenia komunikacyjnego w ruchu międzynarodowym i krajowym, wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i poprawa jakości życia obywateli poprzez stworzenie sprawnego, bezpiecznego i zrównoważonego systemu transportowego” – informuje GDDKiA.

A oto jak ma przebiegać trasa nowej Zakopianki

Trzy pasy, tunele, estakady. Na dziś wygląda to na film science-fiction, ale może wkrótce… Nową jakość Zakopianki mamy odczuć w 2022 r.

nj

zdjęcie tytułowe / screen z Youtube