Kryminalne

No to się kierowca BMW popisał! Ucieczkę przed policją zakończył… wodowaniem [zdjęcia]

Niby ma 21 lat, a zachował się jak szczeniak, a do tego naraził życie trzech młodszych osób. Teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W niedzielę jadące za szybko BMW nie zatrzymało się do kontroli drogowej na drodze wojewódzkiej 949 w Zasolu w gminie Brzeszcze. W tej sytuacji funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg.

Po kilku minutach pirackiej jazdy kierowca BMW wjechał na trasę biegnącą z Kęt do Oświęcimia, a następnie  postanowił skręcić w boczną uliczkę. Wtedy stracił panowanie nad pojazdem, auto wpadło do rowu i szybko wypełniło się wodą.

fot. Małopolska Policja

“Policjanci,  zachowując względy bezpieczeństwa, błyskawicznie przystąpili do akcji ratunkowej i pomogli wydostać się z samochodu kierowcy, jego 14 – letniej pasażerce oraz trójce jego znajomych w wieku od 15 do 18 lat.  Żadna z podróżujących samochodem osób nie doznała obrażeń ciała” – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji.  

Na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy wydostali auto z wody. Kierowca został zatrzymany. Był trzeźwy, ale okazało się, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… nie posiadał dowodu rejestracyjnego. 

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, które posiadał od niespełna trzech miesięcy. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

fot. Małopolska Policja

ip

zdjęcie tytułowe / fot. Małopolska Policja