Biznes Miasto

Mamy to! Nowe i niezbędne połączenie lotnicze z Krakowa

Trzeba było trochę czekać, ale w końcu się udało! Koniec z przejazdami do Warszawy czy lotami z przesiadką. Masz rodzinę w Chicago? A może kogoś znajomego? Od dziś wsiadasz do samolotu w Balicach i lecisz bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych!

Jest 2010 rok. Po raz pierwszy pada główna wygrana w teleturnieju „Milionerzy”, w Tychach kończy się produkcja Fiata 600 Seicento, a z Krakowa wylatuje ostatni samolot do Chicago.

I czekaliśmy siedem długich lat, by ten samolot wrócił. Ale w końcu jest – wylądował w Krakowie dziś o godz. 11.

„Dziś ważny dzień dla krakowskiego lotniska. Inauguracja połączenia LOT Polish Airlines  na trasie Kraków – Chicago. Na pasażerów pierwszego rejsu czeka w terminalu wiele niespodzianek” – napisano na oficjalnym fanpage’u lotniska na Facebooku.

Pasażerowie mogli poczuć się jak gwiazdy filmowe. Na lotnisku czekały na nich kamery, dziennikarze, zespół muzyczny, a także wielu ważnych polityków.

– Nie musimy dzisiaj jechać z Rybnika aż do Warszawy, bo do lotniska w Krakowie mamy dużo bliżej – mówi jeden z pasażerów Radiu Kraków.

– Innym lotem to trzeba było 4-5 godzin spędzić na przesiadkach, a teraz? Jestem bardzo zadowolona – dodaje pani, który przedstawia się jako góralka.

Z kolei samolot, który przyleciał z Chicago przywitał tzw. salut wodny

Samoloty na trasie Kraków – Chicago będą latały w każdy poniedziałek. Lot będzie trwał około 9 godzin.

dw