Aktualności Sport

Nowe, zdecydowane oświadczenie Tele-Foniki: Sprzedaż klubu już się rozpoczęła

To iście szalony czas dla kibiców Wisły Kraków. Tego samego dnia Towarzystwo Sportowe zapewnia, że pismo od Niemców nie spełnia oferty, a Tele-Fonika pisze o rozpoczęciu sprzedaży akcji klubu. Jak to się skończy?

Podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele Towarzystwa Sportowego mówili o swoich wątpliwościach na temat pisma z niemieckiej firmy Stechert. Pisaliśmy o tym tutaj:

Ktoś robi sobie jaja z Wisły? Złożył ofertę kupna, a teraz nie odbiera telefonów

Gdy kibice mogli uznać, że do transakcji pewnie nie dojdzie, do głosu doszła Tele-Fonika. Wieczorem myślenicki koncern opublikował zdecydowane oświadczenie. Oto jego treść:

“Pragniemy poinformować, że Towarzystwo Sportowe WISŁA, jest zobowiązana odsprzedać akcje Wisły Kraków S.A., na podstawie umowy zawartej w dniu 23 lipca 2016 roku.

Warunkiem zawartym w tej umowie było wyłącznie to, że Grupa TELE-FONIKA znajdzie Inwestora, który zapłaci odpowiednio wysoką i ustaloną kwotę.

Fakty są takie, że stosowne dokumenty zostały już przedstawione zgodnie z treścią i w czasie wynikającym z umowy. Teraz rozpoczyna się już faza sprzedaży akcji.

Wspomniane przez TS WISŁA wypowiedziane pełnomocnictwo – nie ma żadnego znaczenia, bowiem Grupa TELE-FONIKA działała na podstawie uprawnienia wynikającego wprost ze wspomnianej umowy.

Na dzisiaj znaczenie ma to, że po złożeniu wspomnianych dokumentów TS WISŁA ma 60 dni na sprzedaż akcji, a jeśli tego nie uczyni – to Towarzystwo zobowiązane będzie zapłacić wysokie kary umowne.

Pomimo całej sytuacji, powodowani troską o dobro Wisły Kraków, rozumiemy, że Towarzystwo ma potrzebę bliższego poznania nowego nabywcy. W pełni podtrzymujemy deklarację, że pomożemy w tym TS Wisła – w każdy możliwy sposób.

Jednocześnie informujemy, że prawnicy Grupy TELE-FONIKA będą pozostawać w kontakcie z prawnikami TS Wisła i podejmą konieczną współpracę.”

(wm)

fot. Katie@! via Foter.com