Aktualności Biznes

Nowy przewoźnik na polskich torach. Z Krakowa do Pragi za 19 zł

Kolejne ciekawe połączenie z Krakowa. Już wkrótce na torach ma się pojawić nowy przewoźnik. Chodzi o czeską firmę Leo Express.

Do tej pory przewoźnik ten znany jest z połączeń autokarowych, ale czeska firma planuje rozszerzenie swojej oferty. Pierwsze połączenie kolejowe realizowane przez Leo Express będzie realizowane na trasie Kraków – Praga. Po drodze pociąg będzie się zatrzymywać m.in. w Katowicach, Ołomuńcu i Ostrawie.

Prywatny przewoźnik ma zamiar rzucić wyzwanie PKP. – To będą wygodne, nocne połączenia. Na pewno będziemy mieć konkurencyjne ceny. Ceny biletów będą zaczynały się już od 19 PLN, a im więcej pasażerów będzie z nami podróżować, tym ceny będą mogły być niższe – mówi Peter Jancovic, dyrektor rozwoju i sprzedaży Leo Express w rozmowie z portalem Fly4free.pl.

Nowe połączenie miało wystartować 1 września, ale przewoźnik wciąż czeka na opinię Urzędu Transportu Kolejowego. – Właściwie przecieramy szlaki, jeśli chodzi o branżę prywatnych przewoźników kolejowych. W tej chwili jesteśmy na etapie załatwiania formalności, mamy już odpowiednie licencje, ale walczymy między innymi o pozwolenia na tzw. otwarty dostęp do torów tłumaczy Jancovic.

Znany jest już za to dokładny rozkład jazdy. Na początek będą to dwa kursy. Pociąg z Krakowa ma odjeżdżać o 00:45, by dojechać do Pragi na 8:19. W drogę powrotną pociąg będzie wyjeżdżał z Pragi o 15:19, by przyjechać do Krakowa o 22:45.

(wm)

fot. Leo Express