Aktualności Lifestyle

Ostatnia taka jesień? Posłowie chcą znieść zmianę czasu z letniego na zimowy

To może być prawdziwa rewolucja. Już wkrótce przestawimy zegarki z czasu letniego na zimowy i może to być… ostatnia taka zmiana. Posłowie chcą to zmienić.

Zegarki przestawimy za dwa tygodnie. W nocy z soboty na niedzielę, nad ranem 29 października przestawimy zegarki z godziny 3:00 na godzinę 2:00. Duża część urządzeń elektronicznych przestawi się sama, a my obudzimy się w nowej rzeczywistości. Wcześniej będzie robić się jasno, za to zimą ciemno będzie już po godzinie 15:00.

Zdania na temat zmiany czasu są podzielone, a ostatnio coraz częściej słychać głosy, że zmiana czasu nie jest potrzebna. Zmianę czasu stosuje kilkadziesiąt krajów w Europie i Ameryce Południowej, jednak teraz kolejne kraje odchodzą od tej idei. Następna może być Polska, o czym maja zdecydować politycy.

– Mam nadzieję, że już w przyszłym roku nie będziemy przestawiać naszych zegarków. Później będzie robiło się ciemno, co będzie dobre ze względów ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych. Bardzo się cieszę, że ta propozycja cieszy się aż tak dużym uznaniem i poparciem – mówi szef PSL, Władysław Kosiniak – Kamysz.

 

(wm)

fot. Foter.com