Polityka

“Pani premier otrzymała tytuł Człowieka Roku za to kim jest i co robi”

– To wielka radość, że kolejny członek PiS zdobywa tytuł Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy – mówił poranny gość Radia Kraków, wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Przedstawiciel rządu w terenie zwracał uwagę, że to programy społeczne i rozwój gospodarki zdecydowały o wyróżnieniu dla szefowej rządu. W tym kontekście – jego zdaniem – Małopolska wygląda bardzo dobrze.

– To drugi rok z rzędu jak przedstawiciel PiS otrzymuje ten tytuł. Rok temu był to prezes Kaczyński. Pani premier otrzymała tytuł za to, kim jest i co robi – dodał Ćwik.

– To 27. edycja Forum w Krynicy. To impreza, która mocno wrosła w Małopolskę, Polskę i Europę. Mamy tutaj ludzi z wielu krajów, którzy dyskutują. To wielka rola organizatorów, żeby utrzymać tę moc. Mogą być nowe inicjatywy konkurencyjne. Tu jest jednak duży dorobek. Wiele osób tu się pojawiło, wiele rozmów było na panelach, w kuluarach. Poza tymi wymogami technicznymi, zaproszeniem gości, ważne jest, żeby treści omawiane tutaj nie kończyły się na przegadaniu. Trzeba iść krok dalej. Ktoś musi realizować tutejsze myśli – powiedział wojewoda.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: Radio Kraków)

fot. P. Tracz/ KPRM / wikimedia