Lifestyle Polecane

Co piąta studentka przyznaje, że ma sponsora! “Myślą, że nie są prostytutkami”

ECHA NASZEJ PUBLIKACJI. Sprzedają swoje ciało za… dach nad głową. Studentki coraz częściej decydują się na wynajem mieszkania w zamian za “układ”. W Krakowie, mieście studentów, jest to szczególnie widoczne. Temat ten poruszaliśmy na naszym portalu na początku tygodnia (więcej: Marzysz o wyuzdanym seksie ze studentkami? Same się o to proszą!). Tekst ten stał się początkiem dyskusji na temat tak zwanych uniwersytutek.

– Marta ma 23 lata. Szuka mecenasa. Na portalu dla studentek i studentów ma już nawet konto premium. Podaje wzrost, mówi, że jest ambitna. Hobby: czytanie, gotowanie, malowanie, podróże, rysunek i sport. Sylwetka: XS. Kwota? 900 złotych za dzień spędzony razem. Miesiąc u jej boku to 10 tys. złotych mniej na koncie sponsora – donosi portal Wirtualna Polska, który – po naszym artykule – zajął się tematem prostytucji wśród studentek.

– Dla tych dziewczyn najważniejsze jest utrzymanie ich zajęcia w tajemnicy. Dlatego nie wiemy dokładnie, ile ich jest – mówiła w rozmowie z WP prof. Elżbieta Michałowska, która bada zjawisko sponsoringu w Polsce od lat. – Studiują psychologię, filologię, architekturę, prawo kanoniczne, kierunki artystyczne. Przeważają dziewczyny z dużych miast, jedna szósta badanych pochodzi ze wsi. To pewna rewolucja – wieś zawsze była formą wspólnoty nawzajem mocno się kontrolującej, w której mocno zakorzeniony był kult tradycyjnych wartości. Te dziewczyny chcą wyrwać się do miasta, jedyną drogę widzą w znalezieniu sponsora, który zagwarantuje im elementarne warunki finansowe.

Zdaniem prof. Michałowskiej, jedynie 3 proc. studentek przyznaje, że można je nazwać ekskluzywnymi prostytutkami. – Sponsorowane dziewczyny myślą o sobie w kategoriach “przyjaciółki” czy “kochanki”. Oczywiście jest to racjonalizacja swoich zachowań – mówi.

Do zarabiania w ten sposób przyznaje się według różnych badań 1/5 polskich studentów.

Cały tekst przeczytacie tutaj.

(źródło: Wirtualna Polska)

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Marzysz o wyuzdanym seksie ze studentkami? Same się o to proszą!