Aktualności Miasto

W piątek, ziew, komunikacja znów darmowa dla kierowców

Bez niespodzianek. Smog nadal trzyma się dzielnie, więc w piątek komunikacja miejska znów będzie darmowa dla kierowców z dowodami rejestracyjnymi.

Krótkie przypomnienie zasad.

Usługa darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) obowiązuje na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego. Co istotne, dokument nie musi być wystawiony imiennie na osobę, która się nim legitymuje w trakcie kontroli biletów.

Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostaje przedłużona na piątek 17.02.2017 r., w godzinach od 00.00 do 24.00.

Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające ważny dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi – maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

(wm, krakow.pl)

fot. Tomasz Bielecki / MPK Kraków