Miasto

Pili, sikali i byli agresywni wobec policjantów

Sześć osób zatrzymanych i 91 ukaranych mandatami – to bilans meczu Wisła – Legia (0:3), który w niedzielę został rozegrany na stadionie przy Reymonta. To nie koniec zatrzymań, bo do tych ma dojść po przeglądnięciu zapisu monitoringu. Podczas spotkania sympatycy warszawskiego klubu odpalili bowiem race.

Krakowscy funkcjonariusze zatrzymali sześć osób jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Dwóch z nich odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Kolejny poszukiwany był listem gończym. Trzech pozostałych miało przy sobie narkotyki. Poza zatrzymaniami mundurowi nałożyli 91 mandatów (głównie za spożywanie alkoholu, naruszanie porządku i oddawanie moczu w miejscu publicznym) na łączna kwotę 10 tysięcy złotych. W sumie wylegitymowano prawie pół tysiąca osób.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Mają one mieć związek z odpaleniem rac podczas spotkania. Środki pirotechniczne mieli ze sobą kibice Legii. Ci, którzy je odpalili mają zostać zatrzymani na podstawie zapisu monitoringu. Kary za ten incydent nie uniknie też klub.

(ak)