Miasto

Plecaki z logo ŚDM na początek roku szkolnego

Uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny Archidiecezja krakowska chce podarować plecaki z logo ŚDM. Niecodzienny upominek ma budzić dobre wspomnienia o zeszłorocznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie – donosi portal franciszkanska3.pl.

Archidiecezja zamierza bezpłatnie ofiarować plecaki przez instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą: domy dziecka, świetlice środowiskowe, ośrodki wychowawcze, szkoły, parafie, itp. Ze względów organizacyjnych plecaków nie można zamawiać indywidualnie. Aby je otrzymać, wystarczy, że instytucje prześlą informacje o zapotrzebowaniu na e-mail biuro@tbcproject.com, a następnie zostaną poinformowane gdzie będą mogły odebrać plecaki.

W plecakach ŚDM znajduje się pakiet pielgrzyma, tzn. poncho – peleryna przeciwdeszczowa, chusta wielofunkcyjna, szalik – ręcznik z mikrofibry oraz bransoletka do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Do tej pory Archidiecezja krakowska przekazała kilkanaście tysięcy plecaków z logo ŚDM do krajów misyjnych. Zostały one wysłane m.in. do Tanzanii, Burundi, Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kolumbii, Peru, Boliwii i na Ukrainę.

(źródło: franciszkanska3.pl)

fot. materiały prasowe /  ŚDM Krakow 2016 / Paulina Krzyżak