Aktualności Miasto Polecane

Pomaga, uczy, tropi syfiarzy. Kim jest tajemniczy kierowca MPK?!

W sumie nie o nim nie wiemy, oprócz jednego – za darmo odwala kawał dobrej roboty! Pewien kierowca autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Krakowie założył profil na facebooku, w którym zdradza tajniki swojej pracy.

Czasem wrzuci coś kończąc nocną zmianę, czasem przywita wszystkich skoro świt. Ludzie go lubią, odpisują, choć nie wiedzą, kim jest.

W dziale “informacje” na Facebooku napisane jest tylko “blog osobisty” i podany adres do kontaktu na czacie. Zdjęcie też niewiele mówi, bo wygląda jak to powyższe. Świadczą o nim jednak jego wpisy, które pokazują, że chciałby, aby w Krakowie wiele się zmieniło.

Choćby ten z dzisiejszego poranka. Mógłby zrugać bezczelnego pasażera za śmiecenie, tymczasem wrzucił taki post:

Nie ma jak chłodny poranek…Dzień Dobry…Choć widać czasem jeden kurs i komuś wypadły kupony… Ups.

Opublikowany przez KMK – Zza Kółka Autobusu Miejskiego, Kraków. 6 czerwca 2018

Z kolei wczoraj późnym wieczorem w specyficzny sposób edukował kierowców i pasażerów. “Lubicie Misie? Obejrzyjcie filmik i zobaczcie co się dzieje, gdy ktoś wymusza na nas gwałtowne hamowanie. Dlatego też czasem osobiście wolę przejechać 1-2m dalej niż docisnąć hamulec. Z pozdrowieniami dla wszystkich miłośników smartfonów i słuchawek – nie bądź misiem” – napisał i opublikował ten film

Czasem wchodzi w rolę ZIKiT-u i informuje o korkach, czy rozpoczętych remontach. Chwali się też jazdą na czas lub przestrzega przed opóźnieniami. Czasem także podzieli się takimi budującymi historiami:

“Widzę, że na Krowoderskich zuchów podjeżdża kolega z Mobilis … A moja była pasażerka próbuje szybko przejść aby zdarzyć. A że linia nieczęsta… Mrugam… Kolega zobaczył wypuszcza mnie… Wyjątkowo szeroko wyjeżdżam blokując ulicę… Ręka pokazuje pasażerce aby przechodziła, jest bezpiecznie… Kolega jeszcze nie wie co się dzieje stoi… Pokazuje mu że Pani biegnie do niego i że ja opóźniony… Stoi na przystanku – może jeszcze otworzyć drzwi. Pani w sile wieku dochodzi, wsiada… Widać że jest bardzo szczęśliwa… Kolega pokazuje kciuk w górę … OK… Udało się. Taka prosta rzecz, a cieszy” – relacjonuje jeden ze swoich dni w pracy.

Jest też o menelach, których trzeba straszyć strażą miejską, przewidywaniu sytuacji na drogach, a nawet o tym jak należy latem przewozić dzieci w wózku. Generalnie – Panie Nieznajomy, kawał dobrej roboty, ciekawych informacji i przede wszystkim życzliwości.

Niech Pan tym zaraża pozostałych kierowców MPK!

je

zdjęcie tytułowe / fot. Facebook