Aktualności Miasto

Poseł PO: Wygramy ze smogiem, gdy politycy przestaną udawać, że coś robią

Nie wierzymy, że to szczerość. Chciał dopiec innym, a przy okazji dopiekł też samemu sobie. – Stan powietrza zauważalnie poprawi się, gdy politycy na różnych szczeblach przestaną udawać, że coś robią w tej sprawie – mówi krakowski poseł PO, Bogusław Sonik.

Poseł zapewnia, że wie, co trzeba zrobić. – Od dawna wiadomo co trzeba robić. Przyczyną smogu jest niska emisja i ruch samochodowy. Co do niskiej emisji jest wszystko. Dofinansowania, normy. To powinien być program, który określi szybko jakość paliw, odnawialne źródła energii. Powinny być środki i ogólnopolska kampania, która pozwoli na zrealizowanie celów, o których mówię – mówi.

– Jak dalej będziemy pozwalać na obracanie miałem i złej jakości węglem, nie damy samorządom możliwości ograniczania wjazdu starych samochodów do centów to walka będzie pozorowana. Chciałbym się spotkać z marszałkami i na wzór Małopolski i Krakowa chciałbym, żeby były decyzje w innych województwach. Nasz region wyprzedził inne – dodaje Sonik.

Niewiele wskazuje jednak na to, by ktoś w Sejmie miał czas zając się smogiem, skoro trwa walka o mównicę. Sonik twierdzi, że jest za zawieszeniem protestu polityków PO.

(wm, Radio Kraków)

fot. boguslawsonik.pl