Miasto

Powoli kończą się remonty na północy Krakowa

Od dobrych kilku tygodni drogowcy wykonują tam prace, ale wszystko wskazuje na to, że niedługo będzie można obwieścić koniec. ZIKiT poinformował, że na ostatniej prostej są roboty na ul. Opolskiej i Pallacha.

Na Opolskiej kończą się rozpoczęte w połowie marca prace brukarskie. Modernizowany jest odcinek pomiędzy ul. Batalionu Skała AK do zakrętu ze stacją paliw. Od  17 do 19 maja wykonywane będzie asfaltowanie jezdni.

“Kierowców czekają drobne utrudnienia, ale przemieszczanie się w ciągu ul. Opolskiej będzie możliwe. Wkrótce po wylaniu nowej nawierzchni wzdłuż ulicy będą prowadzone prace  porządkowe nie generujące utrudnień. Wykonawca do 31 maja br. zakończy modernizację ul. Opolskiej” – informuje ZIKiT.

Na ul. J. Pallacha również prowadzone są prace brukarskie i kierowcy na dwa miesiące musieli udostępnić przestrzeń na poboczu i zrezygnować z parkowania przy ulicy.

“Obecnie prace są zaawansowane, a wkrótce rozpocznie się asfaltowanie i wszystko wskazuje na to, że do czerwca wykonawca zakończy roboty” – podaje ZIKiT.

mk

zdjęcie tytułowe / fot. ZIKiT