Aktualności Miasto

Pożegnaj lato na Zakrzówku. W sobotę ostatnia wycieczka Parkobusem

To będzie już ostatnia wycieczka Parkobusem w tym roku. Tym razem celem będzie Zakrzówek. Bezpłatny kurs specjalnie oznakowanym autobusem rozpocznie się w najbliższą sobotę, 16 września, o godzinie 10.00 na przystanku Bieżanów Nowy Południe. Powrót zaplanowano na godzinę 14.00. Do wycieczki, tradycyjnie, dołączy tajemniczy gość specjalny.

„Parkobus w zieleni” to część wakacyjnego projektu Zarządu Zieleni Miejskiej „Zatrać się w zieleni”. W soboty lipca, sierpnia i września ekologiczny autobus kursuje po wyznaczonych trasach i zabiera mieszkańców z jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta. Dzięki temu krakowianie i goście mają okazję poznać także inne parki, a nie tylko te w swojej najbliższej okolicy.

W miejscu docelowym można spędzić czas w otoczeniu przyrody, tak jak się ma na to ochotę. Może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących fauny i flory.

Szczegółowy rozkład jazdy Parkobusu znajduje się na stronach internetowych ZZM.

Przy okazji poprzedniej wycieczki gościem specjalnym był Jerzy Stuhr.

(wm, krakow.pl)

fot. Tomasz Pro via Foter.com