Aktualności Miasto

Smog znów atakuje. Dziś komunikacja miejska za darmo

Informowaliśmy już na Facebooku, teraz informujemy tutaj. Dziś z komunikacji miejskiej w Krakowie można korzystać za darmo, na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego.

Oto komunikat miasta

Ze względu na stwierdzone przekroczenie średniego poziomu stężenia pyłu PM10 powyżej 150 µg/m3 na stacjach pomiarowych na terenie Krakowa, wprowadza się usługę darmowych przejazdów środkami komunikacji publicznej (w tym autobusowej i tramwajowej) na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego.

Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących (do których kursuje komunikacja MPK), które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja zostaje wprowadzona w dniu 9 stycznia 2017 r., w godzinach 00:00-24:00.

Przypominamy, że z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi – maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

Na dzisiaj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej również prognozuje duże przekroczenia norm:

(wm)
fot. Tomasz Bielecki / MPK Kraków