Miasto

Sznury zamiast rękawic podczas Mistrzostw Europy

Najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu od jutra (wtorek) walczyć będą w Krakowie o tytuł Mistrza Europy Muaythai 2014. Najważniejsza impreza boksu tajskiego w tym roku potrwa do niedzieli, a walki finałowe odbędą się w Kraków Arenie. Mistrzostwom towarzyszy akcja społeczna – Europejski Festiwal „Muaythai przeciw narkotykom”. Gościem specjalnym gali finałowej będzie Przemysław Saleta.

Polskę reprezentować będą krakowianie – Marcin Łepkowski oraz srebrny medalista Mistrzostw Świata Oskar Staszczak. Na co dzień obaj trenują w Raczadamie Kraków, który uznawany jest za najlepszy polski klub boksu tajskiego. Naszą kadrę poprowadzą Rafał Simonides i Robert Karpiński. W sumie w mistrzostwach Europy wystąpi około 600 zawodniczek i zawodników z 35 krajów.

Kwalifikacje do walk finałowych rozpoczną się już jutro w Hali AWF. Natomiast w ostatni dzień zawodów (28 września) rywalizacja przeniesie się do Kraków Areny, gdzie odbędą się najbardziej spektakularne walki. Gala rozpocznie się o godzinie 18, a kibice zobaczą osiem walk finałowych. Walką wieczoru będzie stracie Mistrza Świata z Krakowa Rafała Simonidesa z Mistrzem Tajlandii o prestiżowy pas federacji World Mauythai Council. Walka rozegrana zostanie według pradawnych zasad muayboran, a zamiast rękawic mistrzowie użyją specjalnych sznurów.

Podczas gali będzie można posłuchać również specjalnie dobranej muzyki. Wystąpią: Mateusz Ziółko, który wykona utwory nawiązujące tematyką do Muaythai, a także Drużyna Mistrzów – Sport Muzyka Pasja oraz Dj Gromee. Zobaczyć będzie można również przedstawienie teatru cieni Fireflies i występ Muaythai live królewskiej grupy pokazowej z Tajlandii.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest tutaj: www.fightsport.pl

(ak)