Polecane Polityka

SZOK! 28-letni polityk PiS zostanie wiceprezydentem Krakowa?! “Starsi koledzy nie rozumieją…”

To może być szok w krakowskim świecie polityki. Nadchodzi prawdziwa zmiana pokoleniowa. Z informacji, do których dotarł KRKnews wynika, że jeśli wybory w Krakowie wygra Małgorzata Wassermann, to jednym z wiceprezydentów zostanie 28-letni Michał Drewnicki, który obecnie zasiada w radzie miasta.

W politycznej karierze młodemu politykowi może pomóc… sam Jarosław Kaczyński. Prezes PiS ogłosił w piątek, że osoby, które funkcjonują w spółkach nie będą kandydowały w wyborach samorządowych.

Więcej piszemy tutaj:

Kaczyński zaskoczył wszystkich! “Ależ musi być popłoch w PiS po tej deklaracji”

To wyklucza z życia politycznego w Krakowie co najmniej czterech znany radnych: Włodzimierza Pietrusa (szef klubu PiS), Mirosława Gilarskiego, Tomasza Urynowicza i Mariusza Kękusia.

Podpora PiS-u

W związku z tym Drewnicki wyrasta na najbardziej znaczącą postać krakowskiej opozycji.

– W przypadku wygranych wyborów przez Wasserman typowany jest do objęcia stanowiska pierwszego zastępcy prezydenta – nie ma złudzeń wysoko postawiony polityk PiS. Alternatywą dla przebojowego 28-latka może być też stołek przewodniczącego rady miasta.

– To właśnie na jego barkach przez najbliższe pięć lat będzie spoczywała polityka samorządowa Krakowa – słyszymy w PiS.

Kim jest Michał Drewnicki?

Michał Drewnicki

Urodził się 13 marca 1990 roku w Krakowie, w Nowej Hucie. Od urodzenia mieszka w osiedlu Złotego Wieku. Maturę zdał w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego, gdzie uczęszczał do klasy o profilu matematyczno-chemicznym. Pisze pracę dyplomową na wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska, Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie.

Do polityki wszedł przebojem w 2011 roku, gdy został radnym dzielnicowym.

– Warto pracować dla lokalnej społeczności, zwłaszcza gdy jest się z nią związany od urodzenia. To chęć, ale i zobowiązanie – mówi nam młody samorządowiec, którego chwalą także… koledzy z innych partii.

“Nie nadążają za jego kreatywnością”

– Angażuje się w wiele tematów. Jest aktywny. Tylko musi pamiętać o tym, ze mieszkańcy ostatecznie rozliczają radnych z efektów, a nie z samych pomysłów – mówi Grzegorz Stawowy z PO. Pod jego słowami podpisuje się między innymi Rafał Komarewicz, szef klubu Przyjazny Kraków.

Obaj radni nie są odosobnieni w pozytywniej ocenie pracy Drewnickiego, ale wielu polityków boi się powiedzieć coś o koledze z innej partii “pod nazwiskiem”. Mówią więc anonimowo.

– Drewnicki, jako rzecznik prasowy krakowskiego PiS, wprowadził tę skostniała partię na nowe tory komunikacji. Starsi koledzy nie rozumiejący realiów współczesnego świata nie nadążają za jego kreatywnością – słyszymy od jednego z działaczy PO.

– Zwołuje konferencje prasowe, ma stały kontakt z mediami i dziennikarzami, używa kanałów społecznościowych do przekazywania informacji. Jako radny kreuje pozytywny wizerunek klubu, który wśród wyborców odbierany był jako postsolidarnościowy skansen – dodaje inny radny.

Radny PiS pokazuje swoje “oczko w głowie”. Cejrowski mógłby się uczyć [wideo]

Szukanie haków

Biorąc pod uwagę aktywność Drewnickiego, jego polityczni rywale zaczęli szukać na niego “haków”. Bez skutku. – On jest po prostu za młody, żeby znaleźć coś konkretnego – denerwuje się polityk PO. – Jako młodzieniaszek robi sporo głupich rzeczy, ale trudno przywalić mu czymś mocnym – dodaje.

Drewnicki: – Koalicja w mieście będzie szukała haków, taka jej natura. Ale nic nie znajdą. Nie mam znajomości a oni mają, nie mam dużo pieniędzy a oni tak, nie byłem na wysokich stanowiskach jak wielu z nich. Jestem zwykłym mieszkańcem, jeżdżę komunikacją miejska, spaceruję po krakowskich parkach, spotykam się w normalnych knajpkach czy restauracjach.

Wiceprezydent czy szef rady miasta?

Dynamiczna kariera 28-latka mogłaby nabrać jeszcze większego rozpędu, gdyby jesienne wybory do rady miasta wygrał PiS lub prezydentem została Małgorzata Wassermann. 

Drewnicki jest wówczas naturalnym kandydatem do objęcia funkcji przewodniczącego rady lub wiceprezydenta Krakowa. Ten scenariusz potwierdza nam jeden z wysoko postawionych polityków z centrali partii.

– Na razie nie ma takich planów, ale jeżeli ktoś widzi mnie na takich stanowiskach to jest mi miło – skwitował w rozmowie z nami Drewnicki.

(lm)

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Zobacz także:

PILNE. Znamy termin wyborów samorządowych! Oto kalendarz