Kultura

Szukasz pomysłu na niedzielę? Jest patriotyczna lekcja śpiewania

Kilka lat temu może wydawałoby się to czymś dziwnym, ale te spotkania od dłuższego czasu cieszą się wielkim zainteresowaniem. W niedzielę o godz. 19 na Małym Rynku kolejna patriotyczna lekcja śpiewania.

Ta będzie nazywała się „Kadrówka 1914” i w trakcie jej trwania zabrzmią pieśni związane z rocznicą wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej.

– Tradycyjnie wraz z początkiem sierpnia do Krakowa zawitała „Kadrówka”, która 6 sierpnia wyruszy z Oleandrów do Kielc, tak, jak to miało miejsce w pamiętnym 1914 roku. Bój o niepodległość rozpoczęli ludzie zapatrzeni w komendanta Józefa Piłsudskiego, młodzi, pełni nadziei i wiary, że kresem walki będzie upragniona wolna Polska. Ich wysiłki nie poszły na marne i w 1918 roku Polska znów pojawiła się na mapach świata. Świętujemy w tym roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszam gorąco do wspólnego śpiewania! – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Na tę szczególną okazję Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa przygotowała 2500 bezpłatnych śpiewników i 3000 czapek krakusek. W wersji elektronicznej śpiewnik dostępny jest na stronie internetowej bibliotekapiosenki.pl.

Lekcja tradycyjnie odbędzie się pod patronatem prezydenta Jacka Majchrowskiego. Organizatorami koncertu piosenek legionowych na Małym Rynku są Biblioteka Polskiej Piosenki i Fundacja Loch Camelot.

mn, krakow.pl

zdjęcie tytułowe / fot. Biblioteka Polskiej Piosenki