Aktualności Miasto Polecane

Ta piosenka bije rekordy popularności. Zapomnijcie, że zagrają Wam na ślubie

Przy tej piosence łzy same cisną się do oczu. “Hallelujah” Leonarda Cohena jest często śpiewana na ślubach kościelnych, ale władzom kościelnym to nie w smak. Niektórzy krakowscy duchowni mówią stanowcze: nie!

Planujecie w najbliższej przyszłości ślub i chcecie, aby wszystko było na tip- top? Ci z Was, którzy przygotowują się do ślubu kościelnego, nie mogą zapomnieć o wyborze muzyki, która ma uświetnić ceremonię. A to jak się okazuje, wcale nie jest takie proste…

Jedną z ulubionych piosenek śpiewanych podczas uroczystości jest utwór “Hallelujah”. Piosenkę śpiewają nawet księża!

Dzięki wykorzystaniu utworu w filmie “Shrek” znają ją nawet najmłodsi, a pieśń doczekała się także polskiej wersji językowej. I także piosenka śpiewana jest podczas ślubów. Na filmie poniżej wykonuje ją… pana młoda!

Niektórzy krakowscy duchowni nie zgadzają się jednak na taką muzykę podczas ślubu. Tłumaczą, że przebieg ceremonii jest ściśle związany z liturgią i obowiązują w związku z tym pewne nieugięte reguły. Ksiądz nie może śpiewać, co mu w duszy zagra, nawet jeśli to „Hallelujah”.

O szczegółach będzie można się dowiedzieć podczas spotkania zorganizowanego przez “Salę na Górze”, które poprowadzi dominikanin o. Grzegorz Doniec. Odbędzie się ono 12 stycznia o godzinie 19:15, po wcześniejszej mszy zaplanowanej na 18:00.

(ks)

fot. kadr z filmu / Youtube