Lifestyle

Testy na nietolerancję pokarmową w Krakowie

Nietolerancje pokarmowe rozwijają się na skutek niewłaściwej odpowiedzi organizmu na składniki jedzonych produktów – przyczynia się to do obecności różnorodnych dokuczliwych objawów u osoby chorej. Do diagnostyki nietolerancji pokarmowych służą odpowiednie badania krwi, które z powodzeniem przeprowadzane są także w Krakowie.

IgG zależna nietolerancja pokarmowa – czym jest i jakie są przyczyny jej rozwoju?

IgG zależna nietolerancja jest najczęściej wykrywanym rodzajem nietolerancji pokarmowej – wśród przyczyn jej rozwoju wymienia się m.in. przewlekłe przyjmowanie antybiotyków, stres, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, infekcje bakteryjne, infekcje wirusowe, stosowanie chemioterapii czy radioterapii.

Nietolerancje pokarmowe IgG zależne cechują się nadmierną produkcją przeciwciał IgG (specyficznych dla danego produktu pokarmowego) przez układ immunologiczny, konsekwencją czego jest występowanie różnych dolegliwości – pojawiają się one zwykle od 24 do 96 godzin po spożyciu szkodzącego produktu.

U chorego mogą wystąpić wzdęcia, biegunki, wymioty, bóle brzucha czy zaparcia, ale także objawy niezwiązane bezpośrednio z układem pokarmowym, takie jak zaburzenia widzenia, zmiany w zachowaniu, trudności z zasypianiem, migreny, nadmierna męczliwość, bóle mięśni i bóle stawów – twierdzi Magdalena Sikora, specjalista portalu Zdrowegeny.pl

Ponadto, brak wykrycia oraz podjęcia działań prowadzących do eliminacji IgG zależnej nietolerancji pokarmowej oznacza wzrost ryzyka rozwoju takich schorzeń jak cukrzyca typu drugiego, otyłość, choroby wątroby czy niedokrwistość.

IgG zależną nietolerancją pokarmową wykryjesz przy pomocy testów z krwi, które wykonasz również w Krakowie

Zdiagnozowanie występujących nietolerancji IgG zależnych możliwe jest dzięki zrobieniu testu pozwalającego na określenie w próbce pobranej od pacjenta krwi stężenia przeciwciał IgG specyficznych dla konkretnych alergenów pokarmowych. Badaniem takim jest np IMMUNOdiagDIETA. Wspomniany test na nietolerancje pokarmowe można zrobić min. w Krakowie w punktach pobrań W punktach tych od pacjenta pobierana jest niewielka ilość krwi, którą następnie poddaje się analizie w laboratorium analityki medycznej.

Dzięki wynikowi uzyskanemu na podstawie badania IMMUNOdiagDIETA dowiadujemy się o tych produktach, których spożywanie jest szkodliwe dla naszego organizmu oraz o tych, które są dla niego zupełnie bezpieczne. Wiedza ta jest niezbędna do podjęcia działań, które wyeliminują lub osłabią występującą nietolerancję IgG zależną – mówi Magdalena Sikora.

Takim działaniem jest całkowite czasowe wykluczenie nietolerowanego pokarmu z diety lub spożywanie produktów nietolerowanych na zmianę z tolerowanymi – doprowadzi to do ustąpienia dokuczliwych symptomów nietolerancji, a więc do poprawy naszego samopoczucia i komfortu życia.

Badania w kierunku nietolerancji pokarmowej IgG zależnej może wykonać każdy z nas – zrobienie tych testów jest jednak szczególnie wskazane dla osób z objawami często występującymi w przebiegu nietolerancji. Zrobienie testu przyniesie też wiele korzyści osobom, które chcą odróżnić nietolerancję od alergii pokarmowej.

/artykuł sponsorowany/